Odstraňování následků havárie v MŠ Halasova

Částku v řádech statisíců korun si vyžádala oprava jedné z ostrovských mateřinek po lednové havárii. Stavební firma pomalu dokončuje poslední dodělávky.

V polovině ledna letošního roku napáchala prasklá hadička od malého umyvadla v horním patře mateřské školy Halasova škodu za více jak milion korun. Vytopena byla celá budova prakticky od stropu až po sklep. Zničen byl nábytek, podlahy i další vybavení. Děti navštěvující tuto mateřinku byly i se svými učitelkami rozmístěny do jiných školek v Ostrově. Po odčerpání vody celou budovu prohlédl kvůli bezpečnosti. statik. Následně firma okamžitě začala s vysoušením zdiva a odstraňováním poškozených podlah.

“ Některé stěny bylo třeba přeštukovat , vyměnila se kompletně podlaha v přízemí, to znamená i izolace, škvára a tak dále. Navezl se tam keramzit, v ostatních místnostech byly vyměněny krytiny podlahový „, vysvětlil pracovník odboru majetku města Ing. Pavel Šimek.

Nejvíce času zabrala firmě nová podlaha ve třídě situované v přízemí. Schnout musela zhruba 3 týdny.

16:30:30 Tyto práce jsou hrazeny ze současného rozpočtu města, celkový náklady se předpokládají zhruba 1 200 tisíc, objekt byl pojištěn, takže bude provedeno potom plnění od pojišťovny, je předpoklad, že zhruba náklady, který vynaložíme nám pojišťovna uhradí“, řekl Šimek.

V současné době jsou již stěny ve všech místnostech vymalovány příjemnými barvami a začal také úklid. V některých třídách je již rozmístěn nábytek a pořizují se nové koberce. Další skříně do šaten, stoly a židle jsou ve výrobě.

“ Se samozřejmě snažíme, aby ty práce probíhaly co nejrychleji. Pracuje se i o víkendu. Otevírat budeme v půlce března a pokud se nám podaří aspoň částečně otevřít jednu dvě třídy tak bychom si, tak bychom byli rádi, kdyby to třeba za 14 dní bylo „, dodala ředitelka MŠ Halasova Jolana Nečová.

Jako poslední na řadu přijde zakoupení dětských gaučíků, sedaček, kočárků pro panenky, dřevěných stavebnic a dalších hraček, které voda poničila.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov