Ocenění JSDH Ostrov

Jednotka sboru dobrovolných hasičů získala ocenění za projekt Společně k cíli.

Sbor dobrovolných hasičů se kromě své hlavní činnosti zapojuje do akcí nejrůznějšího typu.

Kromě preventivních projektů jako pod záštitou Poučme se s cizích chyb, tak poslední roky jsme se dali i charitativní akce, ze začátku to byly sbírky a v letošním roce se udělala větší benefiční akce, kdy vlastně byl běh „, vysvětlil velitel JSDH  Josef Černý.

Na trasu z Toužimi do Ostrova, se mohli vydat dobrovolníci sami, na kole nebo společně jako štafeta. Jednotlivé zúčastněné stanice měli v rámci akce den otevřených dveří, kam mohla zavítat i veřejnost. Výtěžek z akce ve výši 73 tisíc korun byl zaslán na transparentní účet fondu Nadace onkoláčkům. Přímo na stanici v Ostrově byl připraven doprovodný program pro děti, plný různých her, vyzkoušet si bylo možné i práci hasičů.    

“ Hlavní věc, kterou jsme tady měli, byl stánek pro dobrou věc, jak jsme to nazvali, byl to stánek jenom s ručně vyrobenými výrobky, který buď vyrobili někdo z naší rodiny, nebo kdokoliv z lidí, dokonce se lidé přihlásili sami, jestli nám můžou něco jakoby poslat a tím vlastně pomoci „, uvedla členka sboru JSDH Ilona Giertl.

Dohromady se sešlo zhruba přes 600 výrobků jako svíčky ze včelího vosku, přáníčka, korálky náramky, pletení plyšáci a spousta dalšího.    

“ Díky tomuto projektu jsme se přihlásili do ankety dobrovolných hasičů roku 2017, kde vlastně odborná porota vybírala 5 nominovaných, kam jsme se dostali a potom už to záleželo čistě na veřejnosti, která pro nás mohla hlasovat „, řekla Ilona Giertl.

Právě díky veřejnosti se ostrovský sbor umístil na první příčce, za kterou si odnesl skleněnou přilbu, poukaz na 80 tisíc korun, motorovou pilu, radiostanici a další drobné věci.

“ Už teď plánujeme na příští rok další ročník Společně k cíli, který bysme chtěli rozšířit o veřejnost a o další složky IZS, který se můžou zúčastnit „, sdělil člen sboru JSDH Oldřich Palas.

Jednat by se mělo, stejně jako v letošním roce, o štafetový benefiční běh a jízdu na kole na trase Toužim – Ostrov.

“ Doprovodný program bude plný hudby a zábavy a celý výtěžek půjde na dobrou věc a my uvítáme veřejnost, kdyby nám pomohli s výběrem, nebo dali návrhy, komu bysme celou částku mohli potom předat „, dodal Palas.

Návrhy je možné zasílat jakoukoli formou přímo ostrovským hasičům. Bližší informace, včetně příprav a konání akce je možné získat na facebookových stránkách Společně k cíli.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov