Obytný dům Hroznětín

Nový obytný dům v Hroznětíně, který město nechalo postavit za peníze z městského rozpočtu, je již připraven na první nájemníky.

Původně se jednalo o internát masokombinátu Hroznětín. Město objekt v roce 2005 odkoupilo a nechalo zpracovat projekt na přestavbu na bytový dům. S přestavbou se začalo v roce 2017 a dokončena byla 31.října letošního roku.

„Celkem je tu 19 bytů z toho jsou dva byty 3KK o velikosti 58 metrů čtverečních, potom 12 bytů 2KK ty maj zhruba 45 metrů čtverečních a pět bytů 1KK ty maj zhruba 30 metrů čtverečních“ sdělil Martin Maleček – starosta města Hroznětín.

Jedná se o klasické nájemní byty. Určeny jsou mladým rodinám s dětmi, seniorům i matkám samoživitelkám.

„Samozřejmě byty to jsou klasický byty s kuchyňským koutem, který vlastně je kompletně vybavený kuchyňskou linkou, sporákem, samostatná koupelna přizpůsobená většinou velikosti samozřejmě toho bytu, takže jsou tam vany, je tam připravený samozřejmě výpustě na odpady, co se týká na automatické pračky a tak dále“ uvedl Martin Maleček – starosta města Hroznětín.

K dnešnímu dni jsou již podle pravidel, které schválila Rada města, všechny byty rozděleny.

„My jsme ty byty stavěli, hlavně jsme chtěli podpořit lidi, kteří pracují, takže hlavní podmínka byla, že musí být v zaměstnaneckém poměru nebo musí doložit výši důchodu, popřípadě invalidního důchodu nebo rodičovské, smlouvy se uzavírají na rok s možností prodloužení, vždycky ten nájemník si musí do konce listopadu požádat o prodloužení“ dodal Martin Maleček – starosta města Hroznětín.

Objekt nemá klasické sklepní kóje, má pouze sušárnu a kolárnu. V dohledné době bude ještě podle slov starosty přistavěna plechová garáž, kam si budou moci lidi odkládat své věci.

„V blízkosti je dům čp 340, který je taky v našem vlastnictví, tam je momentálně i celkem slušná plocha pro parkování, ale ještě příští rok se budou dodělávat parkovací plochy kolem tohoto domu a je tady autobusová zastávka, takže myslím si, že dostupnost do města je bez problémů“ řekl Martin Maleček – starosta města Hroznětín.

Budova je vybavena normální a centrální televizní anténou. Nájemníci si mají možnost sjednat i internet od poskytovatelů služeb vzduchem a nebo po pevné lince. Kompletně celá stavba město přišla na 19 milionů korun včetně DPH.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Hroznětín