Nový vůz u JSDH Ostrov

Jednotka sboru dobrovolných hasičů získala nového pomocníka do svého vozového parku.

Sbor dobrovolných hasičů funguje v našem městě jedno a půl století. Jednotka spadá svým zařazením v rámci plošného pokrytí do kategorie poloprofesionálů.  Odpovídá tomu i její vybavení.

“ Máme výjezdovou cisternu, pak speciál na lesní požáry jako velitelský vozidlo se využívá škoda Yetti, a samozřejmě je tady ta čtyřkolka, která se využívá na extrémní zásahy v těžkým terénu „, vysvětlill velitel JSDH Josef Černý.

Vozy byly pořízeny v roce 2009 a 2014 a jejich vybavení je v rámci možností průběžně doplňováno a modernizováno. Spoustu problémů se až na jeden podařilo vychytat.

“ Problém je u automobilu Škoda Yetti, který má pouze přední náhon, je tam pouze 12 motor, takže je to slabý, když se zatím tahá vlek s člunem. Nový přírůstek do našeho autoparku Toyota Hilux, je nejnovější model a nahradí právě tu škodu Yetti „, řekl velitel Černý.

Nový vůz má náhon na všechny 4 kola. Využívat ho budou hasiči i do náročnějšího terénu. Jeho další výhodou je velká korba.

“ Když se jede na školení nebo na střídání, bez problémů se tam dají věci, když se vezou náhradní dýchací přístroje, všechno se tam dá dát, u Yettiho se musely vyndat sedačky, tady to má korbu oddělenou takže je to bezpečnější i pro tu posádku „, sdělil Josef Černý.

Automobil zakoupilo město Ostrov za necelý jeden milion korun a to včetně vybavení. Patří sem ruční vyprošťovací nástroj, hasící přístroj i rozšířená lékárna. Jak uvedl velitel hasičů, bude se auto využívat i na tzv. systém respondent servis, protože hasiči prošli školením na poskytování první pomoci a již 6 rokem používají automatický externí defibrilátor.

“ Má to jedno velkýho pomocníka, má to naviják, tento naviják není na stálo namontovaný je udělaný tak, aby se dal podle potřeby namontovat buď do zádu za vozidlo, nebo dopředu „, dodal velitel JSDH Josef Černý.

V průběhu roku také došlo k obměně přileb, zásahových obleků, bot, hadic a dalších základních prostředků. Přestože rok 2017 ještě neskončil, je podle slov Josefa Černého za posledních 22 let tím nejextrémnějším co se týká počtu výjezdů, ten už přesáhl hranici tří set.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov