Nový člen pracovního týmu v Ekocentru

Pracovní tým Ekocentra má již zhruba půl roku ve svých řadách nového člena. Během krátké chvíle si jej oblíbili nejen děti, ale i dospělí.

Hrstka zaměstnanců se stará o více jak sto druhů živočichů. Zároveň zde pořádají různé akce pro školská zařízení a veřejnost. Pracovní tým se rozrostl o jednoho výjimečného pomocníka.

“ Od září tady můžou návštěvníci potkat našeho nového čtyřnohého kamaráda nebo kolegu, jmenuje se Charlie „, prozradila vedoucí Ekocentra Petra Žlutická.

Charlie je zhruba desetiměsíční zlatý Retriever a je to osobní pes pedagogické pracovnice Radky Kubíkové. V současné době si zvyká na prostředí a především návštěvníky.

“ Vybrala jsem takové plemeno, které by mohlo být přínosem i pro děti, které sem chodí. Tihle psy jsou vhodní pro takzvanou canisterapii. Je to přímo léčebná činnost se psy, jednak je to edukační činnost a potom jsou to aktivity se psy“, vysvětlila pedagogická pracovnice Ekocentra a majitelka psa Mgr. Radka Kubíková.

Charlie je pes s rodokmenem, s klidnou povahou a s velkými předpoklady na canisterapii. Nyní prochází kurzem základní poslušnosti a v létě se zúčastní prvního stupně kurzu na canis asistenta.

„Bude to náročné v tom vlastně, že se nesmí ničeho příliš lekat a nesmí ublížit za žádných okolností, nesmí projevit agresivitu vůči člověku „, řekla Kubíková.

Školit se bude zhruba měsíc. Po složení zkoušek získá i potřebný certifikát. Jeho klidná povaha se projevuje už nyní.

“ Doprovází mě vlastně při činnostech s dětmi, pomáhá nám i právě třeba když děti jezdí z Mariánské nebo podobně „, dodala Radka Kubíková.

Pomáhat těm, kteří mají nějaký handicap a vyžadují speciální přístup by mělo být hlavní náplní jeho práce. Radost však dělá i ostatním.

“ Myslím si, že každý kdo přijde tak Charlie ho strašně rád uvítá, nikdo se ho nemusí bát je přítulný, rád se mazlí „, doplnila Petra Žlutická.

Jak prozradila vedoucí Ekocentra, ti co sem zavítají poprvé jsou ze začátku trošku nejistí, když Charlieho potkají. Upozornění v podobě plakátků na bráně a vstupních dveří však oznamují, že chlupáč nekouše a není potřeba se ho bát.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov