Nový chodník v Hroznětínské ulici

Nový chodník v Hroznětínské ulici je dokončen. Pěší budou již nyní v těchto místech přecházet přes komunikaci bezpečně.

Vybudování několik desítek metrů nového chodníku v těsné blízkosti prodejny s elektrem započala zhotovitelská firma v průběhu srpna.V těchto místech byl v dřívější době průchod velice omezen a pro pěší nebezpečný. Problém zde měly i maminky s kočárky. Z tohoto důvodu město Ostrov přistoupilo na rozšíření a zhotovení nového bezpečnějšího chodníku.

„Rekonstrukci chodníku v Hroznětínské ulici realizuje firma Marius Pedersen v rámci smlouvy o údržbě města a stavba vyjde na 612 tisíc korun včetně DPH,“ uvedla tisková mluvčí města Ostrov Zdeňka Newiaková.

V první fázi rekonstrukce byly, jak uvedl oblastní manager firmy Marius Pedersen Miroslav Turek, zahájeny výkopové práce, které mimo jiné obsahovaly také odstranění starých obrubníků. Následně na řadu přišla příprava rekonstrukčních vrstev na základě projektové dokumentace. Vybudovány zde byly i čtyři nové sloupy veřejného osvětlení na protější straně chodníku.

„Došlo k rozšíření vozovky zhruba na 6,5 metru. Posunutí teda zeleného pásu, právě pro vybudované veřejné osvětlení a musela být udělána přeložka telefonních kabelů,“ vysvětlil  oblastní manager firmy Marius Pedersen Miroslav Turek.

Samotné přepojení telefonních kabelů by podle Miroslava Turka měla proběhnout až v prvním týdnu měsíce října.

„Přechod pro chodce byl zachován, to znamená je stávající. Nicméně na chodníku se objeví vlastně reliéfní dlažba,“ dodal Miroslav Turek.

Ta usnadní orientaci nevidomým. Finální povrch nového chodníku je v těchto místech ze zámkové dlažby. Veškeré stavební práce byly dokončeny v druhé polovině září letošního roku.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov