Nové oddělení Kardiologie v nemocnici v Karlových Varech

Karlovarská nemocnice má nově vybudované prostory lůžkové části kardiologického oddělení ve třetím patře pavilonu C nemocnice Karlovy Vary.

Lůžková část kardiologického oddělení se i původně nacházela ve stejném patře, kde probíhala rekonstrukce.

“ Jsme oddělení rozšířili, oddělili jsme lépe, logičtěji lůžkovou část od zázemí a od administrativy navýšila se kapacita počtu lůžek oddělení z 15 až na 25″, uvedl generální ředitel Karlovarské krajské nemocnice MUDr. Josef März.

Pacienti získali podstatně více soukromí ve dvoulůžkových pokojích s moderními lůžky i veškerým potřebným zázemím. Nově přibyl i nadstandardní pokoj s vlastním sociálním zázemím.

 

“ Celá ta přestavba stála přes 3 a půl milionu korun bez DPH, investorem byl Karlovarská kraj ze svého rozpočtu, formou otevřeného výběrového řízení byla vybrána firma Zistav a trvalo jí to tuším necelých 120 dní „, vysvětlil krajský radní pro oblast zdravotnictví  Ing. Jan Bureš.

Díky stavebním úpravám a celkovému rozšíření prostor bylo vytvořeno i odpovídající zázemí pro sestřičky, lékaře a v neposlední řadě nová vyšetřovna pro echokardiografii, oddělená od lůžkové části.

 

“ Ta místnost je určena pro přístroj, kterému se říká echokardiograf, a musí být dobře zastíněna, protože lékař vyšetřující to srdce kouká na obrazovku, kde jsou nějaké stupně šedi až černi a při zatmění je to daleko lépe přehledné „, sdělil primář kardiologického oddělení MUDr. Alexandr Schee.

Podle slov generálního ředitele má Karlovarská nemocnice oficiálně statut kardiocentra druhého typu a stará se o všechny kardiologické závažné pacienty z celého Karlovarského kraje. Přestěhovat se a začít fungovat by v nových prostorech mělo kardio od 1. června.

 

“ Je to náročné spíš ty přípravy to vlastní stěhování už proběhne během jednoho dne a na tu dobu je samozřejmě ten provoz omezen pouze na akutní, takže to nezasáhne velký počet pacientů „, řekl Alexandr Schee.

Podle plánů do budoucna by budova, ve které se v současné době nachází akutní oddělení, měla sloužit spíše jako administrativní. Zdravotní část by měla být přesunuta do pavilonu G, s jehož výstavbou se počítá v horizontu několika let.

 

“ Jsme teprve na začátku, máme schválen generel nemocnice, budeme pokračovat studií a dalšími projekčními pracemi „, dodal Jan Bureš.

Podle krajského radní pro oblast zdravotnictví má Karlovarský kraj naději, že by mohl získat peníze z prostředků na rekonstrukci strukturálně postižených regionů z tzv. programu restart, který schválila vláda ČR. Dalším úkolem do budoucna je také zajistit dostatečný počet personálu, pro poskytování kvalitní péče pacientům.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Karlovy Vary