Nové logo města

Zbrusu novým logem se bude pyšnit naše město. Jeho základem jsou tři z jeho dominant.

Současné logo je už poměrně staré, hojně používané a odpovídá době svého vzniku, tedy 90. létům minulého století.  

„Chtěli jsme tomu dát trošku nový kabát, a proto jsme oslovili na přímo karlovarské studio Fresh, které nám zpracovalo několik návrhů“ uvedl Ing. Jan Bureš – starosta města Ostrov. 

Návrhy prošly komisí pro propagaci a historickou paměť města, která se drtivou většinou shodla na jednom základním logotypu, který je hravý,  má tři barvy a je jej možné doplňovat i různými obrázky postaviček.

„Základem toho loga jsou vlastně tři takové městské dominanty, to znamená Einsiedelská kaple, zámecká věž a Letohrádek v zámeckém parku, které jsou kombinované v barvě červená, modrá a zelená, což má samozřejmě symbolizovat i to zelené město, kterému bychom se rádi přiblížili a modrá je základní městskou barvou a ta červená je právě barva Einsiedelské kaple“ řekl Ing. Jan Bureš – starosta města Ostrov.

Návrhy má město zpracovány pro všechny různé příležitosti.

„Tedy jak na hlavičkové papíry, tak případně na polepy městských aut, taky na plakáty a tak podobně, tužky, propagační materiály, to všechno máme připravené, myslím si, že se to povedlo, já musím říct, že se mi to docela líbí, nejsem odborník na na propagaci a na grafiku, ale tohle to se mi teda docela líbí, je to, je to opravdu logo, které podle mého názoru zaujme každého a nikoho na druhou stranu také neurazí“ uvedl Ing. Jan Bureš – starosta města Ostrov.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov