Nové hřiště Hroznětín

Nové dětské hřiště i upravené tenisové kurty může široká veřejnost využívat v nedalekém Hroznětíně.

Krásné letní počasí přímo vybízí k využití volnočasových areálů, které v letošním roce nechalo zčásti opravit a zcela vybudovat vedení města.

„My jsme v měsíci červnu provedli vlastně opravu těch tenisových kurtů, jeden antukovej kurt jsme zrušili a je nahrazenej umělým povrchem, umělou trávou, která je přímo určená pro tenis“ uvedl Martin Maleček – starosta města Hroznětín.

V zimním období bude tento kurt sloužit jako kluziště. Práce spojené s přeměnou trvaly podle slov starosty Martina Malečka necelý jeden měsíc a přišly město na přibližně 250 tisíc korun.

„Pro veřejnost jsou otevřeny ten víceúčelovej tartanovej ten je otevřenej denně od 9 do 9 hodin, vstup je zdarma a ty ostatní má ve správě naše tělovýchovná jednota“ sdělil Martin Maleček – starosta města Hroznětín. 

Vybudovaný areál zbrusu nového dětského hřiště má rozlohu přes 600m2. Tady si práce včetně výroby vyžádaly zhruba tři měsíce.  

„Jsou tam vlastně moderní prvky dneska, který vlastně ty děti plně využívají, musím říct, že to hřiště je velmi využitý, bývá tady 30 až 40 dětí, jinak celkově ty náklady vyšly na 1,6 milionu korun“Martin Maleček – starosta města Hroznětín.

Hřiště je otevřeno každý den od 9 hodin od rána do 9 hodin do večera. Poté je správcem uzamčeno. Údržba hřiště spadá pod technické služby města. Vstup je samozřejmě zdarma.  

Rubriky:  Zprávy
Region:  Hroznětín