Nové cvičební prvky

Nové cvičební prvky pro posílení celého těla jsou instalovány v těsné blízkosti Boreckých rybníků.

Fitness zóna se nachází na zelené ploše po levé straně cestou od fotbalového hřiště směrem k rybníkům. Vzhledem ke svému umístění poskytuje cvičícím lidem klid a soukromí při cvičení. Lokalita byla vybrána z toho důvodu, že sem chodí lidé běhat, na procházku, je tady krásná příroda a v blízkém okolí není žádné hřiště ani jiný prostor pro aktivní odpočinek.

„Jedná se o prvky od firmy Colmex, která vyšla z výběrového řízení nejlevněji, jedná se o celonerezové prvky, takže by měly vydržet venkovní podmínky“ uvedla Bc. Petra Niederhafnerová – úřednice odboru správy majetku města.

Konkrétně se jedná o šlapací zařízení a bench k rozvoji a posilování svalů dolních končetin, čtyřhlavého svalu stehenního, lýtek a hýžďových svalů; posilování a rozvoj svalů horních končetin a hrudníku. Dále je tu stroj k procvičování chůze vedoucí ke zvyšování pohyblivosti dolních končetin a zlepšování koordinace a rovnováhy těla a také jezdecké zařízení k posilování svalů horních a dolních končetin a kompletnímu protažení celého těla. Na každém prvku je uveden přesný popis správného provedení cviku včetně vhodného počtu opakování.

„Údržba by měla být pravidelná, respektive tam jde hlavně o kontrolu a případně dotažení určitých součástí, šroubů nebo matek, ale jinak je to vlastně bezúdržbové pokud to teda někdo násilím neponičí“ doplnila Bc. Petra Niederhafnerová – úřednice odboru správy majetku města.

Celé konstrukce jsou ukotveny hluboko v zemi v betonových pilířích. Zóna bude pod kontrolou strážníků městské policie, s tím, že by zde pro větší kontrolu mohla být po domluvě umístěna bezpečností kamera a v úvahu připadá i fotopast.

„Cena byla necelých 203 tisíc včetně DPH, bylo to včetně instalace a my už máme v Ostrově vlastně fitness zónu Na kopci a v zámeckém parku, teďko tady spíš lidé volají po workoutovém hřišti které jenom jedno a to je v Družební ulici“  dodala Bc. Petra Niederhafnerová – úřednice odboru správy majetku města.

K prvkům budou umístěny ještě dvě lavičky, aby si zde mohli lidé odložit svršky a tašky. Budou dřevěné a zapuštěné též do země. Důležité je také, aby si lidé přečetli provozní řád, ve kterém najdou potřebné informace jako například výškové a váhové omezení, ale i upozornění na omezený pohyb psů.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov