Nové byty v Hroznětíně

Výstavbu nových bytů, realizuje v současné době, v několik let chátrající budově, město Hroznětín.

Celkem 19 bytových jednotek vznikne na přelomu jara a léta roku 2018 v budově bývalého internátu, v Západní ulici.

“ Se jedná o startovací byty, který by měly sloužit hlavně přechodně mladým rodinám, než si zajistí bydlení třeba v soukromým sektoru nebo si potom pořídí bytové jednotky větších rozměrů „, vysvětlil starosta města Hroznětín Martin Maleček.

Stavební firma zahájila rekonstrukci objektu v květnu letošního roku. Odstraněny byly staré podlahy, okna i dveře. Doposud byly již provedeny přípojky plynu, vody a kanalizace. V několika místnostech byla už podlaha vylita novým betonem. Financování celé stavby je realizováno z rozpočtu města.

“ Město Hroznětín hradí tuto stavbu ze svých prostředků a řádově byla ta stavba vysoutěžena zhruba kolem něco přes 15 milionů s daní „, řekl starosta Maleček.

Bytové jednotky o velikostech 1KK, 2KK a 3KK bude možné získat jen za určitých podmínek.

“ Budou se přidělovat na základě jednotlivých žádostí od jednotlivých občanů a myslím si, že doba nájmu bude na dobu jednoho roku , popřípadě že s nájemníkem nebudou problémy, bude automaticky prodloužena „, dodal starosta města Hroznětín Martin Maleček.

Podle starosty Malečka by s bezproblémovými nájemníky mohla být smlouva v budoucnu prodloužena až na dobu neurčitou. Jednou ze základních podmínek k získání nového bydlení je trvalý pobyt na území města. Proti klasickým domům, zde však nebudou součástí budovy úložné prostory.

“ Objekt nebude podsklepen s těma se nepočítá, do budoucna počítáme ještě s vybudováním odstavných ploch pro parkování automobilů“, dodal Martin Maleček.

Celý areál bude také i oplocen. V zadní části a ze strany bude použit plot, přes který není vidět, aby byla bytová část oddělena od společnosti sídlící v těsné blízkosti domu. Zepředu bude použito oplocení běžné. Stavební práce by měly být dokončeny podle předpokladu v červenci 2018.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Hroznětín