Nová vzduchotechnika v zastupitelském sále zámku Ostrov

Zastupitelský sál městského úřadu bude mít novou vzduchotechniku. Zrealizována bude z městského rozpočtu za milion sedm set tisíc korun.

V prostorech sálu probíhají kromě pravidelných zasedání zastupitelstev města nejrůznější konference, školení a setkání. Při těchto akcích, kdy se zde sejde větší počet lidí, se bohužel normální větrání sálu běžným způsobem, tedy okny a ventilací, ukázalo jako nedostatečné.  Z tohoto důvodu si nechalo město zpracovat projektovou dokumentaci, která se zabývala odvětráním celého zastupitelského sálu, jeho zázemí i technické místnosti.

„Aby jsme zlepšili zvukovou stabilitu zastupitelského sálu, tak jsme nechali zde udělat podhled a do toho podhledu do těch kazet se vkládá ozdobná mřížka a napojuje se to na vzduchotechniku jako takovou,“ vysvětlil vedoucí odboru investic Jiří Šuster.

Ze zastupitelského sálu tedy nebude vidět nic, kromě ozdobných mřížek, které budou sloužit k přívodu a odvodu vzduchu, ale také k snížení teploty či dotápění. Postará se o to hlavní vzduchová jednotka, která bude umístěna přímo na půdě nad zastupitelským sálem.

„Tam se musela sundat tepelná izolace, která vlastně při stavbě byla tak, abysme zateplili plášť budovy,“ prozradil Šuster.

K pohybu dělníků jsou zde při pracích využívány pochozí lávky, tak aby nedošlo k narušení stropu. Část lávek bude navíc potřeba ještě upravit, kvůli další plánované stavbě skladů přímo nad zastupitelským sálem.

„Budou to samozřejmě sklady, který potřebuje město, protože i když je zámek veliký tak není zde prostor, kde by se uskladnili věci,“ doplnil vedoucí odboru investic.Jiří Šuster.

Odkládat se sem budou židle, stoly, skříňky či výstavní panely. Přemístěn sem bude i sklad porcelánu a část archivu, včetně projektové dokumentace a další. Co se týká klimatizace, ta by měla být hotova do konce listopadu. S realizací skladových prostor, jež předběžně vyjdou na částku kolem dvou milionů korun, by se mělo začít ještě v prosinci letošního roku. Dokončení je v plánu na přelomu února, března roku 2017.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov