Nominace sportovců

Ostrovští sportovci během roku 2017 zaznamenali skvělé výkony a konkurence v soutěži O nejlepšího sportovce města Ostrov za rok 2017 bude opět obrovská.

Ples sportovců sice proběhne až začátkem března, ale již nyní můžete nominovat úspěšné sportovce a to v několika kategoriích. Junioři od 12 do 17 let, dospělí od 18 let, týmy bez omezení věku a nově také tanečně sportovní kategorie. Dále můžete nominovat výjimečně talentované dítě do 12 let, které bude bojovat o tiutl sportovní talent města Ostrov. Poslední kategorií, kam můžete nominovat je sportovní osobnost, tedy člověk, který se význačně zasloužil o sportovní dění v našem městě.

Vítězové za rok 2016 jsou i nadále na špici ve svém sportovním odvětví, proto i letos bude konkurence obrovská. Titul Sportovní talent za rok 2016 vybojoval Lukáš Hamata.

“ Je to super mít takovou radost a být na této akci. Můj týden vypadá, že 3x za týden jdu běhat, 3x za týden jdu plavat a 3x za týden jezdím na kole. Příští sezónu bych chtěl obhájit mistrovství ČR a a chtěl bych dosáhnout vyšších pozic v triatlonu“, prozradil sportovní talent Lukáš Hamata.

V loňském roce byla také otevřená nová kategorie a to tanečně sportovní. Z vítězství se radovala taneční skupina Mirákl.

V kategorii týmů bylo o vítězi rozhodnuto téměř jednohlasně, vybojovali ho fotbalisté FK Ostrov, kteří se po 46 letech probojovali do divize.

„Samozřejmě jsme rádi, že jsme toho dosáhli, protože si myslím, že jsme toho pro to udělali dost, makali jsme celý rok. Nebyl to jenom rok, byly to roky práce s těma klukama, vždycky jsme měli cíl, abychom vyhráli ten krajský přebor a postoupili do divize, aby se v Ostrově hrála divize. A ten cíl se nám splnil. A tím pádem si zasloužíme, abychom byli tým Ostrova a jsme za to hrozně rádi „, zhodnotil trenér FK Ostrov Ivan Filip.

Nejlepším juniorem za rok 2016 se stala mladá nadějná krasobruslařka Michaela Lucie Hanzlíková.

„Já jsem si šla v 8 letech zabruslit na zimák s „babi“ a skončilo to láskou ke krasobruslení. Je to neuvěřitelný pocit, já bych to přála asi každýmu, kdo pracuje tak tvrdě a chce se tam dostat a je to fakt skvělý pocit „, řekla vítězka mezi juniory Michaela Lucie Hanzlíková.

Velmi vyrovnaný souboj se odehrál v kategorii dospělých, nakonec se nejlepším sportovcem za rok 2016 stal cyklista Martin Čechman.

“ Moje pocity byly naprosto úžasný, vůbec jsem netušil, že se něco takového může stát , bylo to fakt překvapení, protože, protože je mi 18 let a jsem v kategorii dospělých 1. rokem, takže ten úspěch jsem vážně nečekal a ty pocity jsou úžasný, wau „, doplnil vítěz mezi dospělými Martin Čechman.

Sportovní osobnost nebyla v loňském roce vyhlášena. Uzávěrka nominací na nejelpší sportovce města Ostrov za rok 2017 je 20. prosince. Kritéria pro nominace jsou stejná jako v předešlých letech. Umístění do 3. místa v krajských soutěžích, s tím související účast na republikových soutěžích nebo českých pohárech a bydliště v Ostrově nebo přilehlých obcích. Své tipy na nejlepší sportovce města Ostrov za rok 2017 můžete zasílat na mailovou adresu ladablahova@seznam,cz. a to do 20. 12. 2017.

Rubriky:  Sport Zprávy
Region:  Ostrov