Noc s Andersenem v ostrovské knihovně

Dobrodružnou noc si v rámci dalšího ročníku akce Noc s Andersenem užily děti v ostrovské knihovně

Spacáky a maškarní kostýmy si s sebou přinesly v pátek 23. března děti ve věku 6-12 let a těšily se na dobrodružství, která si pro ně připravili pracovníci knihovny.

Důležité a podstatné je to, že se snažíme jinou formou děti seznamovat s knížkami a podstatné na tom je to, že to není akce jenom tady u nás v Ostrově, ani v celé republice, ale že už to přesahuje hranice „, vysvětlila ředitelka Městské knihovny Ostrov Mgr. Irena Leitnerov.

Téma 18. ročníku se neslo v duchu Divokého západu. Na úvod si všech 28 nocležníků oděných do kostýmů indiánů a kovbojů zatančilo. Odborná porota mezi tím hodnotila a vybírala nejlepší kostýmy, které byly oceněny.

Následovala společná výroba totemu.

“ Děti si vykreslily masky, který od nás dostali, vystřihly a pověsily na totem,který bude pak použit i při jiných akcích, který letos chystáme „, řekla vedoucí pracovnice oddělení pro mládež MK Ostrov Lenka Kolářová.

Oblíbená hra takzvaná židličkovaná nesměla chybět ani v letošním roce. Děti také dostaly od upovídaného dřeváčku, jak paní Kolářovou nazvaly, bojový úkol, naučit se hymnu Noci s Andersenem. Odměnou všem byla lahodná večeře. Následně děti prošly místa, kam se při běžném provozu dostat nemohou.

“ Byla pro ně připravena stezka odvahy po knihovně, kdy vlastně mohli chodit jeden až tři pohromadě, prošli různý stanoviště, splnili úkoly, trošku se nechali postrašit „, dodala Lenka Kolářová.

Na stezce děti získávaly na stanovištích součásti klíčů, které následně složily dohromady. O strašidelné chvíle se postarala ošklivá čarodějnice, smrťák, obří pavouk, upírka a další.  Všechny děti byly šikovné a strašidelnou stezku odvahy zvládly bravurně. Ještě než si zalezly do spacáků a uložily se ke spánky zahrály si společenské hry a četly knihy.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov