Neoprávněné provozování výherních automatů

Kriminalisté z Oddělení hospodářské kriminality v Karlových Varech řeší neoprávněné provozování loterie a podobné sázkové hry. Za poslední půl rok zabavili celkem 16 herních zařízení na Karlovarsku. Naposledy proběhly prohlídky nebytových prostor v baru v Nejdku a Karlových Varech. V obou provozovnách byla zajištěna technická výherní zařízení, různé písemnosti, finanční hotovost a další věci důležité pro trestní řízení.

Na podkladě zjištěných skutečností je dostatečně odůvodněn závěr, že docházelo v prostoru, kde byla tato zařízení umístěna k porušení zákona. V provozovnách měli bez vědomí státního dozoru provozovat, tedy vykonávat činnost, která má charakter podnikání nebo související s podnikáním, a to provozování loterií nebo podobné sázkové hry.

Tím, že byly zajištěny tisíce korun přímo z výherních automatů a další náhradní hodnoty (zajištěná technická zařízení) přesahují celkově zajištěné majetkové hodnoty jeden milion korun.

Podle tiskové mluvčí PČR nprap. Mgr. Kateřiny Böhmové, se v tuto chvíli vzhledem k rozsáhlosti trestné činnosti nebudou k podezřelým osobám konkrétně vyjadřovat. Pachatelům, této trestné činnosti s ohledem k páchanému rozsahu, hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na 10 let.

Rubriky:  Krimi
Region:  Karlovy Vary