Národní potravinová sbírka

Celkem o 58 tun trvanlivých potravin více než v loňském roce se podařilo pro lidi v tíživé situaci vybrat v rámci letošní Národní potravinové sbírky.

I letos ukázala Národní potravinová sbírka, že lidé po celé České republice nejsou lhostejní k těm, kteří se nachází v nouzi a mnohdy až na pokraji chudoby. Sbírka pořádaná již po páté, organizací Byznys pro společnost se uskutečnila napříč republikou ve všech větších městech v sobotu 11. listopadu.

“ V Ostrově se vlastně už několikrát, 4 rok jestli se nepletu zapojuje pátá základní škola z pozice dobrovolníků dětí, těch bylo kolem cirka 20, některých i učitelů „, uvedl  ředitel Oblastní charity Ostrov Mgr. Tomáš Fexa.

Ti se od ranních až do večerních hodin ve skupinkách střídali v obchodním řetězci na Jáchymovské ulici v časových intervalech.

“ V rámci té potravinové sbírky se mohli podělit, jak už jsem trošku zmínil, nastínil s čímkoliv od polévek, konzerv, po různé těstoviny, mouku, olej prostě to co běžně potřebujeme k vaření „, vysvětlil \Fexa.

Zároveň mohli lidé darovat také drogistické zboží jako jsou prací prostředky, sprchová mýdla, šampony, dětské pleny a další.

“ Letos lidé v Ostrově darovali, to je důležité říct, ne my jsme vysbírali, lidé darovali , nakoupili a darovali 1 388,5 kila a zajímavé je, že když srovnáme poslední tři roky tak se tam lišíme plus mínus nějakých 15 kilo „, sdělil  ředitel Oblastní charity Ostrov.

Potraviny a drogistické zboží následně putovaly do potravinové banky Karlovarského kraje jejíž centrální sklad se nachází v Sokolově.

“ Už v současné době si k nám přijíždějí organizace, neziskové organizace z celého Karlovarského kraje a my jim vydáváme potraviny pro jejich klienty. Jsou to například Azylové domy, Domy na půl cesty , Nízkoprahová denní centra „, dodal ředitel Potravinové banky Karlovarského kraje Milan Hloušek .
Letos byla potravinová sbírka ve všech směrech rekordní. Dohromady lidé darovali 412 tun zboží. Zapojilo se o 90 prodejen více, vybralo se o 58 tun trvanlivých potravin a necelých 40 tun drogistického zboží více než vloni. 

Rubriky:  Zprávy