Mytí kontejnerů

Mytí a dezinfekce nádob na směsný komunální odpad takzvaných černých popelnic bude v letošním roce poprvé probíhat začátkem října.

V katastru města je rozmístěno zhruba 1300 popelnic. Mytí a desinfekci bude provádět jedenkrát ročně společnost Marius Pedersen, která pro město likviduje směsný komunální odpad.  

„Minimálně se začne 8 října 2018, bude probíhat týden a začínáme právě rodinnými domky a potom se bude najíždět na paneláky“ uvedla Petra Niederhafnerová – pracovnice odboru správy majetku města.

Firma bude postupovat ulici po ulici, kdy jeden vůz nádobu vysype, a to i mimo svozový den, a druhý vůz ji hned vymyje a vydesinfikuje.

„Paneláky nemají problémy, protože vlastně jejich nádoby jsou na veřejně přístupných místech neustále, ovšem potřebujeme spolupráci občanů převážně z rodinných domků, kteří mají umístěnou popelnici na svém pozemku či na své zahradě, anebo nějak uzamčenou, potřebujeme, aby v dané době byly vlastně na veřejných prostranstvích, tak jako když mají běžný svoz“ řekla Petra Niederhafnerová – pracovnice odboru správy majetku města.

Vzhledem k tomu, že se mycí vůz musí objednávat a není standardní výbavou, nádoby, které nebudou dostupné, vymyty nebudou.

„Nelze posílat jednotlivě vozy do jedné ulice 3x, 4x týdnu, takže kdo nedá nádobou ven, ačkoliv to dáváme vědět všemi možnými způsoby, dokonce bude i roznos letáků do těchto domů, tak má smůlu a nádobu mu nebude umyta“ dodala Petra Niederhafnerová – pracovnice odboru správy majetku města.

V případě jakýchkoli dotazů se mohou lidé obracet přímo na Petru Niederhafnerovou, na městský úřad, na odbor správy majetku města. Smlouvu, která zahrnuje čištění, má prozatím město podepsánu na 8 let. Termíny, budou vždy a včas upřesněny.

„Tuto službu jsme chtěli, aby firma prováděla z toho důvodu, že nádoby jsou znečištěné, protože lidé tam vyhazují obsah který třeba shnije a potom jsou z něj různé tekutiny, lákají potkany 3:29 a chce to trošku taky nějakou kulturu“ uvedla Petra Niederhafnerová – pracovnice odboru správy majetku města.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov