MP Projekt kyberšikana

Městská policie Ostrov připravila nový mimo školský projekt s názvem Kyberšikana. Realizován bude od června na táborech, v městské knihovně a dalších místech.

Cílem projektu je proškolování dětí, mládeže, ale i rodičů, aby se uměli bezpečně chovat v kybersvětě.

„Ten projekt je převážně určen pro celé rodiny, nejenom pro děti, nejenom pro rodiče, ale pro celé tyto skupiny, potom dále budeme se snažit vzdělávat i policisty, strážníky, úředníky Městského úřadu a některé pedagogy, není to projekt, který by byl pasován na školy, je to mimoškolská aktivita, takže my se budeme hlavně zaměřovat na příměstské tábory, potom právě na pracovníky městského Domu dětí a mládeže, využijeme zastupitelský sál, kde budeme školit právě policisty, strážníky a budeme docházet i za seniory“ řekl Ladislav Martínek – velitel MP.

Kybersvět nás obklopuje na každém kroku. Ohroženi jsme v okamžiku, kdy používáme počítače, tablety, notebooky, ale i mobilní telefony. Proškolování bude prováděno prostřednictvím zvláštních přednášek pod záštitou příspěvkové neziskové organizace You connected a pracovníka policie Romana Kohouta.

„Já už jsem některé jeho přednášky viděl a je to velice interaktivním způsobem udělaný, takže to i lidi zajímá a sledují opravdu celou přednášku, není to nic nudného a v praxi dokážeme ukázat to napadení toho mobilu toho počítače“ dodal Ladislav Martínek – velitel MP.

Hlavní přednáška se uskuteční v domě kultury 19. září. V přímém přenosu všichni v sále mimo jiné také uvidí, jak jednoduše se odborník nabourá do mobilního telefonu i počítače. Pozvána je široká odborná veřejnost. Další zájemci se budou moci přihlásit prostřednictvím objednávkového systému, který bude s předstihem zveřejněn na stránkách organizace You connected nebo u Městské policie. Na financování projektu se podílí město Ostrov a další finance získala městská policie z projektu prevence kriminality ministerstva vnitra České republiky

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov