Mobilní aplikace In City

Město Ostrov se zařadilo mezi města, která jsou součástí aplikace In City. Díky této aplikaci se nejen turisté, ale i občané Ostrova rychle a snadno dostanou k informacím z města.

Získávat podrobné informace z Ostrova mohou občané i návštěvníci města od června letošního roku.  

„Aplikaci In city si každý uživatel mobilního telefonu může stáhnout ze svého mobilního elektronického obchodu, další možností si ji stáhnout je přes QR kód nebo z internetových stránek www.incity, aplikace je zdarma,“ uvedla tajemnice MěÚ Ostrov Ing. Jana Punčochářová

Občan města v aplikaci najde vše, co se ve městě právě děje. Aktuality, kulturní akce i informace z úřadu. K vidění je zde i úřední deska, kontakty na jednotlivé úředníky a odbory městského úřadu. Jedním dotykem se je s nimi možné i spojit.

Návštěvník města, který tuto aplikaci použije, uvidí samozřejmě to samé, ale přednostně jsou mu nabízeny památky ve městě a v nejbližším okolí, otevírací hodiny a další.

„Aplikace využívá všechny vestavěné funkcionality telefonu, takže využívá i GPS modul, kalendář, fotoaparát, takže jedním dotykem zjistíte vlastně nejen, kde ta památka je, najdete si ji na mapě a současně pokud se koná nějaká akce tak jedním dotykem ji lze zapsat do kalendáře telefonu,“ vysvětlila Ing. Jana Punčochářová.

Aplikaci mohou využít po zaregistrování i podnikatelé.  

„Organizace tzn. restauratéři, majitelé hotelů, ubytovacích kapacit, provozovatelé sportovišť, různých zájmových aktivit nebo třeba hlídání dětí i různých baby center mají možnost se do aplikace zařadit a tím nabídnout své služby a informovat občany o jejich novinkách,“ dodala tisková mluvčí města Ostrov Zdeňka Newiaková.

Vše je adresné. Informace chodí skutečně jen těm, kteří se k nim zaregistrují a přihlásí. Všechna data a informace v aplikaci jsou průběžně aktualizována. Stejným způsobem lze procházet více než čtyřicítku měst z celé České republiky.     

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov