MK Ostrov – PC kurzy pro seniory

Lidé v pokročilém věku se mohou v rámci kurzů ostrovské městské knihovny naučit pracovat s počítačem a internetem.

V moderní době počítačů a mobilních telefonů je elektronika součástí běžného života. Lidé v pokročilejším věku, ale bohužel nemají možnosti získat potřebné zkušenosti k jejich uživání. Ti, kteří do tajů techniky chtějí více proniknout, mají nyní možnost v ostrovské městské knihovně.

“ Jedná se o individuální počítačové kurzy pro začátečníky, jsou určený především pro seniory. Zájemců máme zhruba deset a byli bychom rádi, kdyby bylo zájemců daleko více“, uvedla pracovnice Městské knihovny Ostrov Jana Múčková.

Kurzy, které knihovna realizuje pravidelně každý rok, jsou pro zájemce zcela zdarma.

“ Jsou nastaveny tak, že senior je sám a k němu je jeden lektor přiřazenej. Může si senior donést vlastní notebook, vlastní tablet nebo telefon, popřípadě si může půjčit tablet nebo notebook přímo tady u nás v knihovně“, vyvětlil pracovník Městské knihovny Ostrov Ondřej Douša.

Lektor je po dobu jedné až dvou hodin podle potřeby, zájemci plně k dispozici.

“ Může se věnovat ten lektor i práci s grafickýma programama, úpravě fotografií, brouzdání na internetu, vyhledávání informací a spoustu dalších služeb“, dodal Ondřej Douša.

Zájemci o individuální počítačové kurzy se stále mohou přihlašovat přímo v prostorách knihovny, kde pracovnice rády poskytnou podrobnější informace k probíhajícím lekcím.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov