Michaelská pouť

Michaelská pouť, která se letos konala již po 26, neodmyslitelně patří k našemu městu. Staré náměstí se tak opět naplnilo vůní sladkostí, lahodného pití, ale i stovkami návštěvníků, kteří sem zavítali v neděli 24. září.

Hlavní program se odehrával stejně jako v minulých letech v historické části Ostrova. Na své si i tentokrát přišli děti i dospělí. Program byl jako každoročně plný hudebních, divadelních i tanečních vystoupení.  Ve stáncích s nejrůznějším pouťovým zbožím si každý přišel na své. Ještě teplé trdelníky lákaly vůní vanilky a skořice, sýry si bylo možné zakoupit a ochutnat hned od několika farmářů. Již několik let přispívají svou příjemnou hudbou i indiánští muzikanti.

Své místo zde již také tradičně zaujmula i Ostrovská charita. Zakoupením plyšáků, magnetů či nejrůznějších výrobků, tak bylo možné přispět na chod a vybavení domova pokojného stáří. Pro nejmenší návštěvníky byly přistaveny kolotoče a nafukovací hrady a v duchu obnovené tradice rozdávaly krojované selky pouťové koláčky a to zcela zdarma. V letošním roce se k pouti připojil i dům dětí.

“ My jsme si v rámci Michaelské pouti připravili den otevřených dveří, jak tady u nás v domě dětí, tak i v Ekocentru, takže jsme zpřístupnili veškeré místnosti a široká veřejnost má možnost si prohlédnout dům dětí, kam se třeba mnohdy i nedostanou „, vysvětlila ředitelka MDDM a Ekocentra Bc. Šárka Märzová.

Nejnavštěvovanější místností byla podle očekávání kuchyňka, která navíc provoněla celou budovu.

Co si malí kuchaři usmažili, to si také snědli. Z jejich výrazů bylo patrné, že se domácí langoše povedly. Ke dni otevřených dveří se samozřejmě připojilo i Ekocentrum.

“ Během celého dne si mohli návštěvníci jednotlivá zvířátka pohladit, nakrmit, dozvědět se spoustu zajímavostí a samozřejmě dozvědět se informace o nabízených kroužcích v letošním školním roce „, dodala vedoucí Ekocentra Petra Žlutická.

Jak dům dětí, tak Ekocentrum nabízí nepřeberné množství zájmových kroužků pod vedením odborníků z různých oborů od železničního modelářství, přes výrobu modelů letadel, vaření až po pohybové aktivity.

Tak takový byl den otevřených dveří v městském domě dětí a mládeže a v Ekocentru, pokud Vám některé informace unikly, neváhejte a podívejte se na náš pořad Škola hrou, který následuje ihned po zprávách.

Rubriky:  Kultura Zprávy
Region:  Ostrov