Michaela Lucie Hanzlíková

Jedna z nejlepších ostrovských sportovkyň města Ostrova je zpátky. Po vleklém zranění se opět dostává do formy.

Michaela Lucie Hanzlíková se může pochlubit nejen titulem nejlepší sportovkyně města Ostrova, ale také titulem Mistryně ČR mezi seniory v sezóně 2016/2017, 16. místem na MS juniorů, mezi seniory se v 17 letech umístila na 20. místě na ME v Ostravě. Bohužel zranění nohy jí nedovolilo startovat v sezóně 2017/2018. Nyní je v plné síle a s novým trenérským týmem se pilně připravuje na novou sezónu. Více jak měsíc se připravovala v Japonsku se svými trenéry Yukiko a Markem Sedlmajerovými a pod dohledem japonského trenéra Mury.

„V Japonsku to bylo úplně úžasný, mně se tam moc líbilo, chci tam 100 % zpátky, já bych tam chtěla být pořád. Mně se tam odsud vůbec nechtělo domů. Ta země je opravdu nádherná a je totálně jiná než ČR a celkově celá Evropa, i přístup lidí je tam jiný a trénovalo se tam velice dobře a měli jsme tam super trenéry a všichni nám tam pomohli“ sdělila Michaela Lucie Hanzlíková – česká krasobruslařka.

„V Japonsku to bylo velice zajímavé, vytvořili jsme s Míšou, Yukiko perfektní trenérský tým. Byli tam super trenéři, s kterými jsme navázali spolupráci a věřím, že tato spolupráce dá Míše hodně, spoléháme na to“ uvedl Marek Sedlmajer – trenér.

Začátek prázdnin trávila Míša doma s rodinou, druhý týden opět vyjela na led, na svůj domovský, v Ostrově. Trenér Sedlmajer nasadil plný tréninkový program.

„Teď se tady připravujeme na prověrky, které proběhnou na začátku srpna. Připravuji se tady se svým trenérem a děláme, co můžeme“ uvedla Michaela Lucie Hanzlíková – česká krasobruslařka.

„Nyní se v Ostrově intenzivně a dvoufázově připravujeme na prověrky. Trénujeme zde a snažíme se navázat na to, v čem jsme začali v Japonsku“ řekl Marek Sedlmajer – trenér.

Míša se stane ambasadorkou české části světové krasobruslařské série juniorů Junior Grand Prix, která proběhne v Ostravě 26. – 29. září. Pro Míšu je to velká čest, proto chce dosáhnout v nové sezóně co nejlepších výsledků.

„My jsme se s trenérem bavili o cíli, chtěli bychom zlepšit všechny nedostatky, které jsme viděli a vidíme. A na tom se budeme snažit pracovat každou sezónu co budeme pracovat dohromady, takže pořád“ řekla Michaela Lucie Hanzlíková – česká krasobruslařka.

„My jsme si s Míšou udělali takový cíl, že bychom chtěli, aby se veškeré nedostatky, které měla, postupně v této sezóně odstraňovaly, na čemž intenzivně pracujeme a mně osobně jako trenérovi by se líbilo, kdyby všichni, kteří krasobruslení opravdu rozumí řekli, že to jde správným směrem“ doplnil Marek Sedlmajer – trenér.

Ostrov se tak může chlubit dalším jménem, které naše město dokáže proslavit nejen v České republice, ale i na evropské a světové úrovni. Proto je pro Ostrov velká škoda, že Míša bude od září trénovat na severu Čech, přestože má zimní stadion pár metrů od svého bydliště.

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov