MHD

Městská hromadná doprava v Ostrově bude mít od 1. července upraven jízdní řád. Nově již také nebudou muset cestující přestupovat na Mírovém náměstí.  

S úpravou jízdního řádu je spojeno i uzavření smlouvy s dopravním podnikem Karlovy Vary.  

„My jsme doporučili zastupitelstvu uzavřít smlouvu na přímo s dopravním podnikem Karlovy Vary, který nám už dnes městskou hromadnou dopravu v Ostrově jezdí, ve své době nám docela vytrhl trn z paty když skončil dopravní podnik Ostrov tak vlastně bleskově na to zareagoval a začal v Ostrově městskou hromadnou dopravu jezdit“ uvedl Ing. Jan Bureš – starosta města Ostrov.

Vytíženost linek se výrazně omezila i s rozvojem Senior expresu. Díky redukci některých spojů, očekává město i úsporu. Z původních peněz, které byly vyčleněny na dopravní podnik Ostrov ve výši 4 miliony 200 tisíc korun by náklady mohly klesnout na dvoumilionovou částku.

„Těch linek vlastně je celkem pět, nicméně už se nebude muset přestupovat na náměstí, budou to takové ty standardní linky, které Ostrováci dobře znají, to znamená linka do Vykmanova, linka z nemocnice na nádraží, linka na průmyslovou zónu a měla by tato smlouva, pokud ji schválí zastupitelstvo platit od 1. července letošního roku a měla by být uzavřena na deset let“ sdělil Ing. Jan Bureš – starosta města Ostrov.

Město si navíc vymohlo i určitou výhodu ve smlouvě, v autobusech bude mít jednu výlepní plochu zdarma. Propagováno zde bude město i různé kulturní a společenské městské akce. Navíc bude mít po dobu jednoho měsíce zdarma i výlepní plochu na  jednom meziměstském autobuse, kde bude s největší pravděpodobností propagován hlavně dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana. Rostoucí zájem o službu Senior expres možná také povede k určitým změnám v jejím provozování.

„Uvažujeme už i o tom, že bychom v budoucnu pořídili případně další vozidlo, na to nám bude potom stačit jenom jeden zaměstnanec navíc, my dneska máme ten senior expres obsluhován dvěma lidmi a je pod pod městskou policií, do budoucna se ani nebráníme tomu, ale to samozřejmě ukáže teprve čas, že by případně v nějakých krajních záležitostech zajížděl ten ten senior expres třeba i do Karlových Varů“ Jan Bureš – starosta města Ostrov.

Provoz Senior expresu vyjde navíc podle slov starosty rozhodně levněji než MHD a hlavně je služba zacílená na konkrétního člověka, vyzvedne jej přímo před domem a odveze ho například k lékaři. Senior tak nemusí chodit na zastávku nebo ze zastávky, což může být pro méně pohyblivé osoby mnohdy problém.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov