Městská sauna

Počínaje letošním rokem došlo ke sjednocení městského koupaliště a městské sauny pod jednoho provozovatele.   

Prostory sauny doznaly v průběhu září několika zásadních změn, které přispěly ke zlepšení podmínek pro dnes stále oblíbenější trend saunování. Ve spolupráci se správou majetku města, bylo uděláno nové osvětlení při příjezdu do sauny, opravila se střecha a nyní se opravuje fasáda. Co se týká vnitřních prostor sauny, je hlavním benefitem nová recepce doplněná i příjemné posezení.

„Následně jsme potom  dělali přímo prohřívárnu, kterou jsme celou vybrousili, naimpregnovala se, dovybavili jsme ji, jsou tam podhlavníky, jsou tam patery přesýpací hodiny, je tam odvětrání, je tam vlhkoměr nyní jsme tam, dneska ještě jsme tam dávali nové rošty“ uvedl Tomáš Pilný – provozovatel městské sauny.

Podle slov provozovatele není ještě všem změnám konec. V průběhu celé saunovací sezóny, která potrvá až do 30.dubna jsou připraveni, samozřejmě v rámci možností, reagovat na podněty a připomínky návštěvníků a dolaďovat detaily. Jako například zakoupení osobní váhy, kde je možné ihned kontrolovat úbytek vyplavených tekutin nebo pro spoustu žen, ale i mužů nezbytný vysoušeč vlasů.

Aby saunování přinášelo kýžený efekt a mělo co nejlepší účinky je dobré zachovat určitou pravidelnost saunování.

„Správně by se mělo chodit jednou tejdně do sauny, v prohřívárně vlastně dochází k tomu efektu, že se zvýší teplota těla, imituje to jakoby horečku a vybudí se imunitní systém a tenhlencten stav vydrží zhruba týden je to takový jakoby přírodní způsob jak se udržet v dobrém stavu a zároveň se člověk otužuje“ doplnil Tomáš Pilný – provozovatel městské sauny.

K otužování slouží venkovní ochlazovací bazének, který má v současné době teplotu kolem 10 stupňů celsia. Prohřívárna je vytápěna na přibližně  85 stupňů.

„Provoz a vstupné je daný radou města, saunu jsme nechali, tak je dneska je zvykem, tak je společná sauna, akorát ve čtvrtek je sauna vyhrazena pouze pro ženy“ uvedl Tomáš Pilný – provozovatel městské sauny.

Při příchodu do ostrovské sauny obdrží každý v ceně vstupného prostěradlo, které pak využije v odpočívárně, kde se do něj může zabalit. Vstupné do sauny je možné využít jednotlivé, nebo si zakoupit zvýhodněnou permanentku. Senioři a děti mají slevu 50%, děti do 6 let mají vstup zdarma.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov