Městská policie – stěhování

Městskou policii čeká stěhování do nových prostor. Důvodem jsou nevhodné podmínky na současném poli působnosti.   

Podmínky v místech, kde nyní sídlí Městská policie jsou dlouhodobě nevyhovující z prostorových důvodů, ale co je zásadní, neposkytují ani základní komfort pro obyvatele města, kteří sem chodí řešit různé záležitosti. Původně bylo v plánu vybudovat v prostorách bývalého zahradnictví na Jáchymovské ulici zcela nové působiště, kde měla společně sídlit státní i městská policie, a své zázemí zde měli mít i hasiči. Bohužel by to s sebou neslo náklady ve výši zhruba dvaceti milionů korun.  

„Proto jsme hledali nějaké nové místo, kam by jsme je přestěhovali a jako ideální se jeví prostory vedle pošty, kde původně sídlila Veřejná Bezpečnost nebo sbor Národní bezpečnosti“ sdělil Ing. Marek Poledníček – místostarosta města Ostrov.

Zmiňované prostory byly naposledy rekonstruovány v devadesátých letech, kdy zde sídlila část Městského úřadu.

„Zatím nemáme hotovou studii, tu zpracováváme, předpokládané náklady takhle úplně od boku se pohybují kolem pěti milionů, když by to bylo provedeno úplně v tý  ideální variantě, to se nám zdá jako vedení města velmi mnoho,proto jsme stanovili naši jakoby optimální představu, že by to mělo bejt 500 tisíc uvidíme, kde se potkáme“ doplnil Ing. Marek Poledníček – místostarosta města Ostrov.

Studie by měla být rozpracována zhruba v horizontu jednoho měsíce. Pak bude nutné řešit konkrétní položky, aby náklady město udrželo v rozumných mezích.

„Momentálně se zpracovává studie, aby bylo vidět, jestli se tam ta Městská policie může přestěhovat do toho prostorového uspořádání, tak jak to tam je, nebo jestli je potřeba posunout nějaké příčky, samozřejmě bude tam muset přibýt zabezpečení pro uložení zbraní a v neposlední řadě tam budou muset být převedeny informační technologie kvůli kamerovým systémům“ uvedl Ing. Marek Poledníček – místostarosta města Ostrov.

 Městská policie má v současné době podstav dva strážníky, z toho důvodu má soustavně vypsáno výběrové řízení. Nové prostory se ovšem připravují pro plný stav strážníků, který by měl čítat 18 osob. Stávající prostory využije do budoucnosti Dům kultury pro svoje činnosti, kde bude podporovat různou zájmovou, ale i spolkovou činnost.  

„Budeme podporovat, aby se tam více scházeli zahrádkáři a filatelisté a šachisti a můžou tam mít nějaké zázemí, aby si uchovávali svoje věci, které k tomu potřebují, prostě naším cílem je, aby ten domů kultury ožil podobně jako tomu bylo v době jeho vzniku“ sdělil Ing. Marek Poledníček – místostarosta města Ostrov.

Pozitivní stránkou stěhování Městské policie je fakt, že zůstane v centru města, jen o pár set metrů dále a nebude se stěhovat na jeho okraj. Cílem vedení města je Městskou policii ideálně přestěhovat do konce prázdnin. S tím, že by služebna zůstala v prostorech Domu kultury se prakticky již nepočítá.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov