Zkušební preventivní měření rychlosti radarem.

Ostrov/

K měření rychlosti si Městská policie zapůjčila radar na období od 12. do 16. září. Jeho pronájem si hradila z vlastního rozpočtu. První den byl tzv. zkušební, kde se strážníci s přístrojem nejprve museli seznámit. Měření probíhalo v úseku Horního Žďáru, kde silnice lemuje chodník a cyklostezku ve směru jak z Ostrova do Jáchymova, tak z Jáchymova do Ostrova.

„Tento úsek byl vybrán hlavně proto, že zde byly stížnosti občanů na rychlost vozidel a na základě dvou studií, které jsme si nechali na tento úsek provést“ uvedl zástupce velitele MP Ladislav Martínek

Podle slov zástupce velitele Ladislava Martínka za celou akci vyřešili na místě celkem 27 řidičů, kteří překročili rychlost do 20km v hodině, dalších 6 řidičů muselo být postoupeno správnímu orgánu, stejně tak jako další jedenáctka řidičů, která nebyla zastavena na místě. Celkem provinilci zaplatili pokuty ve výši 19 a půl tisíce korun, které jsou příjmem města.

„Největším hříšníkem byl řidič, který je 79 km v hodině a toho nejpomalejšího označit nemůžu, protože my jsme měli ten radar nastavený až na 60km v hodině, takže jsme měřili opravdu ty řidiče, kteří jeli 60 a víc a těch co jeli 55, bylo hodně“

Podle slov zástupce velitele je MP připravena daný úsek, v případě nezlepšení situace, kontrolovat opakovaně. Do budoucna by rádi strážníci měřili rychlost i v jiných částech města, které se s problémem nedodržování rychlosti potýkají. Bohužel to v tuto chvíli, z důvodu nedostatečného počtu strážníků, není možné. Nicméně v případě doplnění stavu to zástupce velitele nevylučuje.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov