Městská policie má nového pomocníka

Strážníci městské policie mají nového pomocníka v podobě mobilní aplikace Derik.

Nová aplikace je prakticky mobilní verzí stávajícího informačního systému, který městská policie používá. Během sekundy či dvou se zapsané prohřešky z terénu objeví v centrálním počítači.

„Zapotřebí bylo zakoupit nový software pro městskou policii a k tomu potřebné prostředky, my jsme zakoupili jeden telefon a dva tablety  a je to ulehčení a zrychlení práce každého strážníka“, vysvětlil zástupce velitele Ladislav Martínek.

Práce s mobilní verzí je velice jednoduchá.

„Je to běžné jako na stávajícím počítači, akorát, že to je vytažené do ulic, takže strážník na tom tabletu, který používá v ulici, zadá přestupek na místě i s fotodokumentací“ řekl Martínek.

Doposud strážníci museli komunikovat se službou přímo na stanici. To bylo zdlouhavé a nepraktické.

„Znamená to pro nás hlavně to, že nemusíme každou osobu lustrovat na základně, takže ušetření času, jízdy na základnu, strážník si vylustruje jak osobu, tak vozidlo na místě přestupku nebo na místě události a zrychlení práce události přímo na místě“, uvedl zástupce velitele.

Investici měla městská policie plánovanou v letošním rozpočtu města. Zakoupení aplikace přišlo na 200 tisíc korun.

„V souvislosti s tímto novým produktem MP by sem chtěl požádat občany, aby byli tolerantní k našim strážníkům, a když uvidí strážníka s tabletem v ruce, tak určitě si nečte knížku, ale pracuje na ulici“, dodal Martínek.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov