Měření radarem

Městská policie se opět zaměřila na dodržování 50km rychlosti v úseku komunikace v Horním Žďáru.

Měření prováděli strážníci v uplynulých 14 dnech. Ve stejné lokalitě již řidiče kontrolovali v loňském roce.  

“ V této lokalitě byly stížnosti na nerespektování rychlosti a navíc tuto lokalitu máme schválenou i ze strany policie, v tomto úseku je stanovená rychlost na 50km v hodině v celém tom úseku“ uvedl Ladislav Martínek – velitel MP.

Měřící zařízení si pro tyto účely městská policie zapůjčuje, vzhledem k tomu, že radar není součástí jejich vybavení.

„Byla a by to pro nás nákladná záležitost, ten radar si pronajímáme od společnosti, máme zaškoleny tři strážníky na obsluhu tohoto zařízení, všechno je hrazeno z rozpočtu MP a tento radar na 14 dní stojí círka 20 tisíc korun, pokuty, které my vybereme tak jdou do městské pokladny“ uvedl Ladislav Martínek – velitel MP.

Tentokrát, jak uvedl velitel MP Ladislav Martínek, byli řidiči více ukáznění. Proti výsledkům první kontrolní akce, kdy rychlost nedodrželo 27 řidičů, jich bylo zachyceno v uvozovkách jen 11. Na pokutách zaplatili 4 tisíce korun.

„Určitě to nebylo poslední měření, radar budeme vracet v nejbližším čase, ale také nemohu vyloučit, že když se řidiči v těchto lokalitách nebudou chovat, tak jak se mají chovat, tak že si ho nemůžeme pronajmout hned další měsíc a bude to nárazové, tak jak budeme potřebovat“ sdělil Ladislav Martínek –velitel MP.

Podle slov velitele Martínka mají strážnici již nyní také vytipovány další lokality, kde by chtěli kontrolovat dodržování povolené rychlosti.  

„Samozřejmě je to vázáno na schválení policie ČR, ale uvažujeme o dalších lokalitách, kde bysme mohli měřit, nechci teďkon předem prozrazovat, které to jsou lokality, řidiči kteří dodržují rychlosti v katastru města se nemusí ničeho bát“ řekl Ladislav Martínek – velitele MP.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov