Memoriál Miroslava Kitzbergera

Ostrovský atletický stadion hostil od svého otevření v loňském roce první velký atletický závod – Memoriál Miroslava Kitzbergera.

Atletický stadion byl dokonce na počest dlouholetého trenéra atletiky Miroslava Kitzbergera pojmenován. Samotný závod se konal pod záštitou atletického oddílu Ostrov.

„My jsme tímto mu chtěli poděkovat za jeho dlouholetou činnost a vlastně práci v atletickém oddílu. Memoriál je určen dětem z Karlovarského kraje, ale mohli se přihlásit i závodníci z celé České republiky, ale samozřejmě termínově to bylo velmi obtížné někam zasadit, protože termínovka se dělá rok dopředu a dát závod půl roku předem už je docela obtížné“ uvedla Eva Zekuciová – ředitelka závodu.

Celou akci zahájili nejmenší závodníci během na 60 metrů, kteří si vysloužili ocenění v podobě potlesku diváků.

Následovalo slavnostní zahájení za doprovodu bubeníků Drum Bandu ZUŠ. Za město Ostrov, které akci finančně podpořilo, promluvil starosta města Josef Železný a ostrovský zastupitel a krajský radní pro oblast zdravotnictví Jan Bureš. Se vzpomínkou a krátkými proslovy se k pánům přidala i manželka a dcera Miroslava Kitzbergera.  

„Mám samozřejmě z toho obrovskou radost, a v jistým slova smyslu, i předtím jistou pokoru a protože ta myšlenka uspořádat závod pro někoho koho máte rád vy je nádherná, protože vidíte, že neznamenal hodně jenom pro Vás, ale i pro ostatní“ sdělila Jana Kitzbergerová – dcera. 

Závodily děti od 6 let, atleti z Ostrova i Prahy až po doktora Petra Pavelku, který se řadí k veteránům atletiky.

„Dneska máme disciplíny hlavně běžecké máme 60 metrů, potom máme závod na 100 yardů, 100 metrů a 500 metrů a pro malé závodníky máme ještě skok z místa a pro střední závodníky tzn. starší žáky i vrh koulí“ uvedla Eva Zekuciová – ředitelka závodu.

Hlavní disciplínou byl běh na 100 metrů, kterého se zúčastnili i sprinterské špičky. Pro ty nejlepší byly připraveny finanční odměny. Ostatní závodníci obdrželi věcné ceny a všechny děti samozřejmě medaile.

„Co bych chtěla připomenout, dnešní den tady pomáhá většina odchovanců pana Kitzbergera, řada rodičů nám nezištně pomáhá, chtěla bych tímto poděkovat i trenérům, kteří připravují tady ty žáky, jezdí s nima na soutěže a  podstatě ve svém volném času tady tráví den s dětmi“ řekla Eva Zekuciová – ředitelka závodu.

Jak uvedla ředitelka závodu Eva Zekuciová chtěli by do budoucna v závodech pokračovat a zachovat i stejný termín, aby si na to lidé z Karlovarského kraje zvykli, a závodníci si to dali do své termínovky a se závodem v dalších letech počítali.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov