Mateřská škola Halasova

Částku 1 200 tisíc korun si vyžádaly opravy mateřské školy Halasova způsobené lednovou havárií.

V polovině ledna letošního roku došlo k prasknutí hadičky u umyvadla v horním patře budovy a následně byla vytopena celá školka až po suterén.

„Hned ráno tam byla městská policie, hasiči, začalo se odstávat, začal se vyklízet nábytek ze školky, aby se zachránilo, co se dalo, byly přivezeny vysoušeče, začala se celá školka vysoušet a potom jsme tedy viděly škody“ řekla Jolana Nečová – ředitelka MŠ Halasova.

Jakmile začala školka vysychat, opadávala omítka, 2/3 školky se musely oškrabat, vymalovat i vyměnit podlahy. Stavební úpravy si vyžádaly 800 tisíc a 400 tisíc korun stál nový nábytek, výmalby, další vybavení, hračky i koberce. Po celou dobu oprav byly děti společně se svými učitelkami rozmístěny do školek ve městě. Po necelých třech měsících se mohly vrátit zpět do svých tříd. Na pozvání ředitelky si zrekonstruované prostory přišli prohlédnout zástupci města a další hosté, kteří se jakýmkoli způsobem zapojili do pomoci či oprav.

„Já jsem donesl paní ředitelce dárek, milion 200 tisíc stála celá repase tý školky a zavinila to jedna tlaková hadička k vodovodu, tak jsem paní ředitelce v dárkovým balení tu hadičku zase vrátil, jinak jsem teda moc rád, jak se ta rekonstrukce povedla, myslím, že děti mají úžasný prostředí nový“ sdělil Ing. Josef Železný – starosta města Ostrov.

„Všechny třídy jsou teď krásný, jsou nový, jsou vymalovaný, ale ta nová třída, já bych jí popsala jako nadčasovou, krásnou, funkční, jak splnění všech představ pro děti, tak pro rodiče, tak pro nás pro zaměstnance uvedla Jolana Nečová – ředitelka MŠ Halasova.

Aby se podobná situace již neopakovala, provádí město postupnou výměnu přívodních hadiček za kvalitnější nerezové s dlouhodobou životností a zároveň hledá variantu, jak do budoucna haváriím tohoto typu zabránit.

„Uvažuje se o tom, že budeme provádět mimo pracovní dobu měření průtoku vody, tzn. že v nepřítomnosti pracovníků, pokud tady bude docházet k úniku vody, tak bude signalizován zařízením a dojde k tomu, že pošle signál na MP, která zareaguje, přijede, školku otevře a uzavře třeba přívod vody“ řekl Pavel Šimek – pracovník odboru majetku města.

Tím by se mělo zamezit větším škodám. Podle slov pana Šimka má město zatím jenom technický návrh zařízení, náklady ještě známy nejsou. Jako první by v úvahu připadalo osazení nově zrekonstruované školky Halasova a následovat by ji mohly další.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov