Masopustní veselí v Ostrově

Bába s nůší, vdavek chtivá nevěsta, smrtka, kominík a další karnevalové masky prošly za velkého hlaholu v rámci Masopustu ulicemi města.

Poslední únorová sobota patřila v Ostrově tradičnímu Masopustu, který i v letošním roce pořádal Dům kultury společně s Domem dětí a ruku k dílu přidal i divadelní spolek Ochotníci Ostrov, bez kterých by nebyla pořádná zábava. Lidé, děti, ale i pestré masopustní masky se sešli ve tři hodiny odpoledne na Mírovém náměstí. Za příjemných tónů flašinetáře v historickém obleku se rozdávaly tradiční koláčky a panovala dobrá nálada. Důležitý úkol zde měl i starosta Josef Železný.

“ Já jsem zastal tu nejdůležitější roli, to znamená předat klíč od bran města masopustním maskám, ale pod podmínkou, že město poběží v klidu dál „, prozdradil starosta města Ostrov Ing. Josef Železný.

Nic tedy nebránilo, aby se průvod za hlasitého hlaholu vydal do ulic města.

Kroky hlučícího davu směřovaly i v letošním roce na první zastavení, kde byly cukrovinkami oceněny nejlepší dětské karnevalové masky.

Na jedné z plánovaných zastávek průvodu zatančily přítomným sličné tanečnice,  před radnicí na Starém náměstí pro změnu vdavek chtivá nevěsta hledala mezi muži ženicha, který by si ji naoko vzal.

Žádný Masopust by se neobešel bez pohřbívání basy, ani ten ostrovský.

Průvod svou pouť městem zakončil i tentokrát v areálu Ekocentra.

“ Bylo pro lidi připraveno bohaté občerstvení a jak se sluší na pravý Masopust jitrnice, jelítka, guláš, tlačenka, medovina. Plno čaje bylo, takže i tu zimu jsme překonali, pro dospělí samozřejmě něco hřejivějšího „, dodala pracovnice MDDM Ostrov Bc. Dagmar Gburová.

K tanci a k poslechu zahrála i za mrazivého počasí ostrovská kapela DRC, a lidé se veselili v areálu až do pozdních odpoledních hodin.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov