Masopustní průvod v Ostrově

Tradiční maškary a různorodé masky prošly v rámci Masopustu poslední únorovou sobotu ulicemi města Ostrov.

Sobota 25. února patřila již dalšímu ročníku Masopustu, který pořádal Dům dětí a mládeže společně s Domem kultury a Letohrádkem Ostrov. Do akce se zapojili i ostrovští ochotníci.

“ Ten duch Masopustu je obnovit tu tradici Masopustu jako takovýho. Nultý ročník byl super si myslím, na to, že byl úplně premiéra, letos je první. Tak já doufám, že se to bude lidem líbit o něco víc než loni“, řekl ochotník při DK Radek Wolf.

Lidé, děti, ale i pestré barevné kostýmy se kolem druhé hodiny odpolední začali scházet na Mírovém náměstí. Slavnostního proslovu se ujal pan Strakatý.

Za velkého hlaholu a za doprovodu bubeníků ze základní umělecké školy se průvod vydal na svou pouť. Královna Masopustu se i letos volila u hlavní pošty.

Na jedné z plánovaných zastávek průvodu zatančily přítomným sličné tanečnice. Další kroky průvodu směřovaly za doprovodu strážníků Městské policie na Staré náměstí. Před radnicí si vdavekchtivá nevěsta hledala i letos ženicha.

Nechybělo ani tradiční pohřbívání basy.

Průvod pouť městem zakončil v areálu Ekocentra. Bujaré veselí zde pokračovalo do pozdních odpoledních hodin za hudebního doprovodu country kapely.

 

Rubriky:  Kultura Zprávy
Region:  Ostrov