Marius Pedersen je připraven na nadcházející zimu.

S příchodem zimního období vrcholí ve společnosti Marius Pedersen,která udržuje čistotu a pořádek v našem městě, přípravy na první sněhové přeháňky.

Velké přípravy na nadcházející zimní období 2016/2017 startují, jak prozradil oblastní manager společnosti Marius Pedersen Miroslav Turek, již na přelomu března a dubna. Na samotných přípravách, které pak vrcholí v měsíci říjnu se podílí přibližně deset lidí. Zajistit na zimu je nutné nejen dostatek posypového materiálu, ale i připravit úklidovou techniku.

„My máme připravený dvě silniční vozidla, což jsou vozidla, která jsou vybavena jednak přední radlicí a jednak sypací nástavbou, čtyři chodníková vozidla, s tím, že samozřejmě máme i podpůrná vozidla, nakladač a tak podobně,“ uvedl oblastní manager firmy Marius Pedersen Miroslav Turek.

Technika sloužící k odklízení sněhu a čištění chodníků, je vybavena radlicemi a sypačem, stejně jako velké vozy. V Ostrově se na posyp všech komunikací používá nejen kamenná drť, sůl , ale i solanka. Připraveno má v současné době firma ve svém skladu cirka dvě stovky tun posypového materiálu, k okamžitému použití. Do ulic budou i v letošním roce vyjíždět sypače podle plánu zimní údržby.

„Ty lhůty jsou daný tím plánem zimní údržby. Ve chvíli kdy začíná sněžit se samozřejmě hned nevyjíždí, ale při dosažení určité sněhové vrstvy se vyjíždí, tam si myslím, že to je zhruba okolo 3 centimetrů a ta by neměla přesáhnou,t“ řekl Miroslav Turek.

Všechny komunikace ve městě, především místa v blízkosti úřadů,zdravotních zařízení, škol a podobně musí být podle Miroslava Turka uklizeny jako první. Marius Pedersen je připraven i na velké přívaly sněhu, kdy při jeho odklízení bude zapotřebí každá ruka.

„Kdyby byla nějaká nepříznivá situace a v podstatě vyžadovalo by to další pomoc, tak můžeme oslovit i další občany, třeba města Ostrova,“ dodal oblastní manager firmy Marius Pedersen.

Jednalo by se především o ruční odklízení sněhu na parkovištích,chodnících,přístupových cestách nebo nakládání sněhu při odvozu.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov