Loučení s prázdninami

Další ročník Loučení s prázdninami uspořádala Městská knihovna Ostrov.

Zábavné odpoledne pro celou rodinu, tentokrát ve stylu divokého západu, se konalo v Zámeckém parku.

„Prázdniny končí, chystá se škola, ale nejenom škola, ale také knihovna se těší na svoje čtenáře, no a abychom jim to trošičku zpříjemnili, tak toto je šesté loučení s prázdninami a letos je tedy ve stylu kovbojů a indiánů“ uvedla Irena Leitnerová, ředitelka Městské knihovny Ostrov.

Děti se mohly těšit na bohatý doprovodný program. Připraveno bylo kouzelnické vystoupení Indiánský šaman nebo divadelní představení ostrovských ochotníků, kteří zahráli Indiánskou pohádku.

V parku čekala na děti také spousta soutěží, za které mohly vyhrát drobné odměny.

„Jsou tady soutěžní stanoviště. Na každém stanovišti může získat soutěžící korálek nebo korálky, které potom může utratit ve stánku ať už za drobné dárky, které jsme získali od sponzorů nebo za sladkosti“ řekla Irena Leitnerová, ředitelka Městské knihovny Ostrov.

Kromě soutěží si děti mohly užít také plno zábavných atrakcí, jako například skákací hrady nebo malování na obličej. Vyzkoušet si mohly také výrobu vlastní odznaků nebo se podívat na ukázky práce hasičů, městských strážníků či Vězeňské služby.

Nechybělo ani drobné občerstvení a muzika. Odpolední kovbojský program, který přilákal spoustu dětí a rodičů, zakončil koncert kapely DRC a 4R. Zároveň byla pro návštěvníky otevřená také knihovna, kde probíhala burza knih.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov