Kyselské slavnosti

Poslední květnová sobota patřila v Kyselce tradičním slavnostem. Oslavy a slunečné počasí přilákaly do místního parku desítky lidí.

Již po čtvrté zavítali nejen místní obyvatelé, ale i lidé ze širokého okolí na Kyselské slavnosti. Ty se uskutečnily i v letošním roce v obecním parku v sobotu 27. května. Bohatý program byl v tento den rozdělen do dvou částí. Úvodního slova se na pódiu ujal starosta obce Aleš Labík.

Následovalo vystoupení hudební kapely Bád Boys, kterou následně vystřídaly děti z místní mateřské základní školy.

Pro nejmenší návštěvníky, kteří na akci zavítaly s rodiči, byl připraven bohatý doprovodný program. Zařádit si mohly například v nafukovacích hradech, vyzkoušet chůzi na dětských chůdách, slalom na odstrkávadlech, nebo vytvořit největší bublinu a mnoho dalšího. Zastoupení zde měly i řemeslné stánky, kde si bylo možné prohlédnout například práci mistra kováře.

Místní dobrovolní hasiči v převleku za námořníky povozili zájemce v lodičkách na řece Ohři. Kdo chtěl, mohl si lodičku půjčit a plout po řece bez asistence hasičů. Druhá část akce se odehrávala v kině, kde si na své přišli především zájemci o historii.

“ Program v kině je více tématicky zaměřen na obnovu a restaurování umělecko řemeslných prvků v Kyselce, částí, které jsou nedílnou součástí těch historických budov „, prozradil ředitel obecně prospěšné společnosti Lázně Kyselka Miroslav Perout.

V kině byly promítány nejen časosběrné dokumenty, ale přednášeli zde i historici, restaurátoři a další lidé, kteří se na obnově Lázní Kyselka podílejí.

Připraveno bylo i bohaté občerstvení, zlatavý mok tekl proudem a děti se mohly osvěžit lahodnou zmrzlinou. Po parku se procházeli dokonce dámy v krásných dobových kostýmech, tak jako tomu bývalo v minulém století. Na Kyselské slavnosti přivážel návštěvníky historický vlak z Vojkovic a z Karlových Varů. Oslavy v místním parku pokračovaly až do pozdních večerních hodin.

 

 

 

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Karlovarský kraj