Křest kalendáře taneční skupiny MIRÁKL

Křest kalendáře Taneční skupiny Mirákl se uskutečnil ve čtvrtek 16. listopadu ve Dvoraně ostrovského zámku. Nezapomenutelné momenty a pohyb tanečnic úspěšné taneční skupiny zachytil český fotograf Czech Dance Masters Petr Krupík Krupička.

Dvorana ostrovského zámku se ve čtvrteční podvečer ponořila do slavnostní atmosféry, kam byli pozváni rodiče i blízcí členek souboru a další významní hosté. Na programu byl samozřejmě tanec, jak je u Miráklu zvykem, na vysoké úrovni. Focení, díky kterému kalendář vznikl, vyhrála skupina Mirákl v soutěži Czech Dance Masters, jako nejlepší dětská choreografie.

“ Tak nás samozřejmě napadlo, že nebudeme mít pouze studiové fotky, ale že naše tanečnice umístíme do různých lokalit Karlovarského kraje a výsledkem samozřejmě je kalendář, protože jsme si ty fotky nechtěli schovávat do šuplíku “ uvedla vedoucí taneční skupiny Andrea Burešová.

“ V rámci tohodle projektu vzniklo asi 3000 fotek, protože jsme fotili spoustu jiných věcí pro taneční skupinu Mirákl, a z toho všeho jsme vybrali tady těchto 12 fotografií do kalendáře „, řekl fotograf Petr Krupík Krupička.

Nejvíce práce obnášela podle slov Andrey Burešové příprava fotografií, jednotlivých tanečních stylizací a také výběr destinací. Pak už se vše zvládlo během jednoho prodlouženého víkendu. Kmotrami kalendáře se staly dvě dámy, které mají své jméno v tanečním světě. Svatka Kobzová, hlavní tvář tour Taneční skupina roku a primabalerína Národního divadla Nikol Márová, která se souborem Mirákl již druhým rokem spolupracuje.

“ Já všechny holky znám, protože s nima pracuju už druhým rokem vlastně, snažím se s nima trošku procvičit klasický balet, takže pro mě to je už takový osobnější, 4:57:56 líbí se mi asi všechny fotky, líbí se mi nápady, prostředí, kde jsou focený, takže ten kalendář si myslím, že je opravdu povedenej a krásnej „, dodala primabalerína Národního divadla, kmotra kalendáře Nikol Márová.

Kdo křest kalendáře nestihl, má možnost vidět fotky na výstavě ve Dvoraně Zámku a to až do konce prosince. Její součástí je i obraz, který vznikl pod rukama Lukáše Lercha v průběhu slavnostního večera. Kalendář, jehož výtěžek bude věnován kojeneckému ústavu, si je možné zakoupit v kanceláři taneční skupiny Mirákl v základní umělecké škole.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov