Koupaliště

Areál ostrovského koupaliště se pro veřejnost otevře v pátek 1. června.

Otevření koupaliště předchází každoročně pečlivé přípravy spojené s kontrolou i nutnými opravami.

„Zhruba od půlky dubna jsme zahájili přípravy, bazén stárne, takže celkově se tady vyměnilo 100 metrů dlaždiček a dělají se vlastně průběžně opravy čerpadel bazénu, malýho bazénu a ochozů, momentálně napouštíme velký bazén, který trvá 6 až 7 dní, než ho napustíme a mejou se malý bazény, tak abysme je mohli vlastně znovu napustit“ sdělil Daniel Mašek – provozovatel.

Velký bazén pojme cca 1650 kubíků vody, malý kubíků 150. Voda se používá z vodovodního řadu a je upravována pomocí filtrů v technické místnosti. Současná teplota vody je nějakých 15 stupňů celsia. V den otevření by měla mít i díky přihřívání okolo 20 stupňů. Připravuje se i zelená plocha.

„Všechno si děláme sami, co se týká sekání, tak než otevřeme tak děláme zhruba 4 seče a během června, července, srpna děláme dalších 6 sečí“ uvedl Daniel Mašek – provozovatel.

Od loňského roku má koupaliště nové kontejnerové sociální zařízení, které přišlo na 400 tisíc korun. Hrazeno bylo z městského rozpočtu. Na bezpečném provozu koupaliště  se podílí stálých 7 zaměstnanců a 4 pomocní plavčíci, kteří pomáhají v případě větší návštěvnosti. Novinkou je letos možnost úschovy osobních věcí.

„Na koupaliště se pořídili nové uzamykatelné skříňky, je jich celkem 24, stály 56 tisíc, je to, že se hodí do nich pětikoruna, vezmete si klíček, až budou lidi odcházet z koupaliště, tak strčí klíček, pětikoruna jim vypadne, určitě to není dostačující, ale ta cena je celkem vysoká, takže budeme žádat další roky, aby se ty skříňky navyšovaly“ řekl Daniel Mašek – provozovatel.

Nezměnila se ani otevírací doba koupaliště, otevřeno bude každý den od 9 hodin do 8. Ceny vstupného jsou zachovány a zůstávají stejné jako v loňském roce. Děti do 10 let mají vstup umožněn pouze v doprovodu dospělé osoby.Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov