Koupaliště již brzy zahájí letní sezónu

Městské koupaliště v Ostrově již brzy otevře bránu veřejnosti a provozovatelé po roce opět zahájí letní sezónu..

Několik málo dní zbývá provozovatelům ostrovského koupaliště na dokončení příprav areálu plovárny. Ta odstartuje stejně jako každý rok 1. června za jakéhokoli počasí. Přípravy koupaliště po zimní pauze započaly již v dubnu.

“ Kompletně umejt bazén, posekat trávník, udělat revize na herní prvky a na tobogán. Připravit technologii, která ten bazén čistí a upravuje „, řekl provozovatel koupaliště Daniel Mašek.

Souběžně s přípravou veškeré technologie musely být provedeny i revize elektro, hromosvodů, chlorovny a podobně. I sociální zázemí v horní části areálu doznalo vylepšení.

“ Během letošní zimy došlo na Městském koupališti v Ostrově k instalaci kontejnerových sociálních zařízení. Jsou zde umístěny dva nové kontejnery, jedno jsou sociální zařízení pro muže, druhé pro ženy „, sdělila tisková mluvčí města Ostrov Zdeňka Newiaková.

Toalety vyšly městskou kasu na více než 400 tisíc korun. Koupaliště má novou i vstupní bránu. Opraveny musely být také poničené dlaždičky ve všech bazénech. Podle hygienických norem musí být před prvním napuštěním řádně vydrhnuty a vydezinfikovány. Bazény napouštějí provozovatelé v květnu, pár týdnů před otevřením areálu.

“ Napouštění bazénů, který trvá zhruba 4 až 5 dní, úprava vody, tak aby byla vhodná na koupání „, uvedl Mašek.

Voda se používá z vodovodního řadu a následně je upravována zhruba dva až tři dny přes filtry, umístěné v technické místnosti.

“ Do velkého bazénu se vejde nějakých 1660 kubíků vody a do malého nějakých 150 kubíků vody. Voda se čistí průběžně, jde normálně přes filtry,upravuje se a pořád se kontroluje zhruba každý tři hodiny „, dodal Daniel Mašek.

Voda v bazénech by v den zahájení sezóny mohla mít teplotu okolo 20°C. Otevřeno bude každý den od 9 do 20 hodin bez ohledu na počasí. Na plavce budou během léta i v letošním roce dohlížet řádně vyškolení plavčíci. Ceny vstupného jsou stejné jako v loňském roce a děti do 10 let musí přijít v doprovodu dospělé osoby. V celém areálu koupaliště stále platí přísný zákaz kouření mimo vyhrazená místa. Letní sezóna zde bude zakončena 31. srpna.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov