Koridor + šatny – Gymnázium Ostrov

Starý a nevyhovující koridor spojující budovy ostrovského gymnázia je již minulostí. Škola je nyní propojena moderní chodbou. Žáci navíc mohou využívat i nové šatny s uzamykatelnými skříňkami. Investorem stavby byl zřizovatel školy Karlovarský kraj.

Zastaralý koridor byl trnem v oku pro žáky i učitele již celou řádku let. Přechody z učebny do učebny byly mnohdy v uvozovkách o zdraví.

„No nebylo to pro tuto zeměpisnou šířku, bylo to pro středomoří, protože v zimě jsme chodili ve sněhu, když byly teď ty deště, nejsou romantický jako kdysi, takže když byly ty průtrže, tak jsme tam vlastně chodili ve vodě, takže to bylo skutečně, i z hlediska hygieny přímo tedy nedůstojný“ sdělil Mgr. Jaroslav Šafránek – ředitel Gymnázia.

Výstavba koridoru byla zahájena ještě před letními prázdninami na přelomu května a června.letošního roku.

„Původní nudličku jsme celou zbourali, a na jejím místě jsme postavili nový koridor, který jsme v místě šaten rozšířili na zhruba 25 metrů, kde v tuhle chvíli je těch 600 skříněk pro studenty“ uvedl Ing. Václav Skopový – společnost Mudicon s.r.o.

„Kdo si to především vybojoval byl pan ředitel se svým pedagogickým sborem, s kterým za tím šel, od roku 2011 mu ten projekt ležel ve stole, ten stav byl velmi kritický, neutěšený, veškeré finanční prostředky šly z rozpočtu KK  ve výši 23,3 milionu korun“ doplnila Mgr. Jana Mračková Vildumetzová – hejtmanka KK.

Koridor je zateplený, skleněné výplně těsní, umístěny jsou zde i radiátory, takže celý prostor je kompletně vytápěn. Ani nové šatny se s původními nedají absolutně srovnávat.

„Šatní skříňky jsou velký, líbí se jim, dneska měli premiéru, už si tam dávali věci dneska, máme to akorát spočítaný, máme 600 skříněk a 589 žáků, takže 11 skříněk máme do rezervy“ doplnil Mgr. Jaroslav Šafránek – ředitel gymnázia.

Nový hlavní vstup pro studenty je navržen západně od vstupu do pavilonu A, přímo do vstupní haly navazující na koridor. Samozřejmostí je bezbariérový přístup,což usnadní pohyb i imobilním osobám.  

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov