Konec gynekologicko – porodnického oddělení v ostrovské nemocnici

Vedení soukromé ostrovské nemocnice plánuje k 30. červnu 2018 uzavření gynekologicko – porodnického oddělení. Pravděpodobným důvodem má být dlouhodobý pokles počtu porodů a nedostatek personálu.

V loňském roce se na porodním oddělení narodilo 413 dětí, což je klesající tendence navíc spojená s nedostatkem kvalifikovaného personálu, což může mít údajně podle vedení nemocnice v budoucnu vliv na snížení úrovně péče o matky a novorozence. Mluvčí nemocnice Ostrov Markéta Singerová se nám bohužel k celé záležitosti odmítla vyjádřit s odkazem na ohlášenou tiskovou konferenci na 22. března. Informace o uzavření dalšího oddělení nemocnice, dá se říci, překvapila i vedení našeho města a zástupce Karlovarského kraje.

“ Mě samozřejmě mrzí vzniklá situace v ostrovské nemocnici, hovořil jsem s ředitelem nemocnice, oficiální cestou jsem se dozvěděl v jakém stavu nemocnice nebo to gynekologické oddělení je. Pan ředitel mě informoval, že vlastně ty detaily tohoto problému ozřejmí 22. března na tiskové konferenci, ale jak mi vysvětlil tu celkovou situaci celkově na tomto jestli mohu říct trhu, tak je to vlastně celorepublikový problém, který oni tady jako jednotlivá nemocnice tady v Ostrově sami nejsou schopni řešit „, sdělil starosta města Ostrov Ing. Josef Železný.

“ Je potřeba říct, že jde o soukromé zařízení, kde majitel rozhodl o tom, že k 30. 6. porodnici uzavře, s dodatkem, že pokud se nic nezmění, tak to oznámil zaměstnancům, my jsme to oficiálně jako informaci nedostali, bylo nám to sděleno jen tak jakoby mimochodem „, řekl krajský radní pro oblast zdravotnictví Ing. Jan Bureš.

Podle slov krajského radní, kraj tedy není tím, kdo oddělení uzavírá, ale bohužel nemá ani žádné kompetence k tomu, aby ho zpět otevřel, i když ho situace velice mrzí. Nabízí se otázka, jestli Karlovarská krajská nemocnice bude schopna s uzavřením ostrovské porodnice pojmout větší množství porodů, než tomu bylo doposud.

“ Já si myslím, že to zvládne, my navíc máme připravenou rekonstrukci porodních sálů v Karlovarské nemocnici, ta rekonstrukce je připravena tak, že může běžet i za provozu. V tuto chvíli běží výběrové řízení na zhotovitele „, dodal krajský radní pro oblast zdravotnictví Ing. Jan Bureš.

Informace o zrušení dalšího a dokonce jednoho z nejmodernějších oddělení s kvalitní poskytovanou péčí vyvolala bouřlivou diskuzi. Pro zachování gynekologicko-porodnického oddělení nemocnice byla sepsána i petice, na kterou jsou nyní sbírány podpisy. My celou situaci budeme samozřejmě i nadále sledovat a veřejnost aktuálně informovat o dalším dění.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov