Kompostéry

Město Ostrov zajistí díky dotaci pro své občany dalších 300 kusů kompostérů ke kompostování zeleného odpadu zcela zdarma.

V létě loňského roku podalo město už třetí žádost o dotaci na pořízení kompostérů. V těchto dnech dorazila pozitivní informace o tom, že tentokrát bylo město úspěšné a dotaci získalo. Nutností je ale dodržení daných podmínek.

„Podmínky jsou, že kompostéry, které pořídíme budou umístěny na pozemku v katastru města Ostrov či místních částí a bude tam vlastně smlouva s občany na výpůjčku na pět let“ uvedla Bc. Petra Niederhafnerová – úřednice odboru správy majetku města.

Po uplynutí pětileté lhůty přejde kompostér do vlastnictví občanů. Jednou z dalších podmínek je umístění dalšího kusu kontejneru na textil ve městě, který bude rovněž pořízen ze získané dotace.

„Nyní budeme vypisovat výběrové řízení na poskytovatele nebo dodavatele těch kompostérů, až bude vybrán, tak potom se vlastně musí podepsat smlouva a poté budeme přes radu města schvalovat vlastně zapůjčení těch kompostérů, ty smlouvy darovací“ dodala Petra Niederhafnerová – úřednice odboru správy majetku města.

Podle předpokladu by veškeré úkony měly trvat cca 3 až 4 měsíce, s tím, že kompostéry by se občanům vydávaly koncem prázdnin případně začátkem září.

Seznam žadatelů mám už od roku 2016 právě po první vlně kompostérů a ten si neustále vlastně rozšiřují, lidé mi vlastně můžou zavolat a nebo napsat na email, a kde já jim ověřím teda, že stále v tom seznamu jsou nebo si ještě mohou podat žádost mám tam asi ještě 40 volných kompostérů“ řekla Bc. Petra Niederhafnerová – úřednice odboru správy majetku města.

Kompostér může dostat pouze člověk, který jej v první vlně neobdržel. Zažádat si o něj je vhodné prostřednictvím emailové adresy pniederhafnerova@ostrov.cz. Velikost  a provedení kompostérů bude stejná jako v první vlně, budou silnostěnné s víkem o objemu 900 litrů.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov