Kompostéry pro kompostování zeleného odpadu

Kompostéry zdarma pro kompostování zeleného odpadu se městu Ostrov v letošním roce pro své občany bohužel nepodaří zajistit.

V roce 2015 se městu Ostrov podařilo získat dotační titul od ministerstva životního prostředí na pořízení domácích kompostérů. Za částku 1 286 tisíc korun bylo pořízeno 500ks kompostérů následně rozdaných občanům města.

“ Akce se setkala s velkým ohlasem, a bylo mnoho dalších, kteří chtěli také ještě kompostér, proto jsme se v loňském roce opět přihlásili o dotaci, podali jsme žádost a s tím, že jsme chtěli pořídit ještě 300 kompostérů „, vysvětlila Bc. Petra Niederhafnerová z odboru majetkové správy.

Bohužel, ale v těchto dnech přišla zpráva, že v letošním roce Ostrov dotaci neobdržel a kompostéry se letos pořizovat nebudou. Pravděpodobně bylo vyčleněno málo finančních prostředků na velký počet žádostí. Obce mají totiž o podobné akce velký zájem.

“ Vzhledem k tomu, že mám v současné době 230 žádostí o kompostéry, rozhodli jsme se, že půjdeme do další výzvy a jakmile bude vypsána, město se opět přihlásí „,řekla  Niederhafnerová.

Podle slov Petry Niederhafnerové se nyní nedá přesně uvést termín, kdy bude vypsána další dotace. I kdyby k tomu ale došlo ještě v letošním roce, kompostéry by se pořizovaly až na přes rok.

“ Žádosti , budu přijímat, ten svůj seznám zájemců budu nadále  rozšiřovat o ty zájemce, tím že se mohou přihlásit, osobně nebo mi napíšou email s tím, že musí obsahovat nacionále, adresu kde bude kompostér umístěn a telefonní číslo případně emailové spojení.

Zažádat si o kompostér již nemůže osoba, na jejíž jméno byla nádoba pořízena a také ten, kdo jej nemá možnost umístit v katastru města Ostrov.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov