Komentovaná prohlídka v Kyselce

Více jak třicítka lidí si nenechala ujít komentovanou prohlídku obnovovaného lázeňského areálu v Kyselce.

Po stopách Heinricha Mattoniho, který zde v minulém století žil a byl v tehdejší době významným člověkem, se vypravila skupinka lidí v neděli 25. září v dopoledních hodinách.

„Lidé uslyší příběh Heinricha Mattoniho a vrátí se pomyslně zhruba do roku 1900, možná ještě o pár desetiletí před, tedy do doby kdy za jeho éry panoval největší rozkvět zdejších lázní,“ prozradil průvodce komentovaných prohlídek Mgr. Josef Šorfa.

Prohlídka, určená všem bez rozdílu věku,odstartovala u spodní části vodopádu vedle bývalé jídelny. Ochutnat mohli zájemci i kyselku vyvěrající z Ottova pramene.

„Prohlídka trvá, ta komentovaná v bývalém areálu přibližně hodinu, kde uvidí budovu bývalé restaurace, Mattoniho vodopád, dojdeme k pavilonu Ottova pramene, k Mattoniho vile, k řadě bloků kolem řeky Ohře,“ vysvětlil průvodce.

Zde byly účastníkům poodhaleny záchranné práce na obnově bývalých lázní. Samotnému závěru prohlídky u Mattoniho muzea, předcházelo zpestření v podání průvodce s písničkou o trpaslících z Kyselky.

Následovala prohlídka vnitřních prostor muzea ,které jsou zařízeny v historickém stylu 19. století a jeho expozice nabízí řadu historických dokumentů a dobových reálií, jako jsou fotografie, certifikáty ochranných známek, obchodní korespondence, mapy a podobně. Další komentovaná prohlídka, která proběhne ještě v letošním roce se uskuteční 16. a 23. října vždy v 10:00 hodin dopoledne.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Karlovarský kraj