Kočárkování

Netradiční akce pod názvem „Kočárkování“ se uskutečnila v sobotu 21. září. Průvod retrokočárků se v Ostrově pořádal poprvé.

Několik desítek sběratelek retrokočárků a reborn panenek se v sobotu dopoledne sešlo u Zámeckého parku. Skupina nadšenkyň, která se potkala na facebooku, se tradičně schází v různých městech. Nyní zavítaly i do Ostrova, aby si navzájem předvedly své sběratelské kousky.

„Začaly jsme se vlastně spojovat z krajů, z okresů, začaly se pořádat srazy a vlastně jsme se tak poznávaly postupně, většinou velkej sraz se pořádá v Kralupech nad Vltavou, kde se těch kočárků sjede třeba šedesát, ale je to z toho důvodu, že tam je přímo sběratelka a je tam kočárkový retromuseum, takže ta to svolává už asi třetí rok, velikej jsraz, takže tam se vlastně dostaneme vlastně z tý republiky asi nejvíc“ uvedla Dana Jílková, organizátorka akce.

Dámy s kočárky se prošly zámeckým parkem, poté městem a svou vycházku zakončily na Mírovém náměstí. O své společné zálibě ve sběratelství a renovaci vzácných retrokočárků si měly hodně co vyprávět.

“ V podstatě snažím se sehnat starý kočárky, vesměs teda anglický a pak je s mým manželem renovujeme, snažíme se dostat do popředí zase ty hezký kočárky, protože ty dnešní, co se vyrábějí, jsou maličkatý, tvrdý pro děti a ani nejsou hezký, takže ty retro kočáry mají něco do sebe, jsou nádherný, mají svojí  nostalgii. Je to v podstatě i o panenkách, protože pokud se dáme do sbírání kočárků, tak vlastně je to i sběratelství panenek“ uvedly  Taťána Hubáčková, Kateřina Sládková – účastnice srazu.

Celkem se takovýchto srazů uspořádalo již přibližně deset.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov