Klidová zóna

Konečná podoba využití prostoru po bývalém tržišti u Mírového náměstí je těsně před realizací. 

Prostor po bývalém tržišti se řešil již poměrně dlouhou dobu. V několika fázích se k němu vyjadřovala i veřejnost. Lidé si zde přáli dětské hřiště, parkoviště, klidovou zónu i městské tržiště. 

„My jsme měli k tomu minimálně dvě projektové dokumentace, které řešili jakousi multifunkční klidovou zónu, ty náklady se vyšplhaly až na deset milionů, což se nám zdálo moc, tak jsme se nakonec přiklonili k verzi, které říkáme kreativní návrh původnímu stavu“ sdělil Ing. Marek Poledníček – místostarosta města Ostrova.

To znamená návrat ke dvěma širokým komunikačním chodníkovým pruhům a mezi ně zeleň se stromy s maximální výškou 8 metrů, tak aby nestínily domům v těsné blízkosti do oken a nebránily ve výhledu.  

„Bude zachován krásný výhled na poštu, což je základní prvek a myšlenka té architektury, v rámci přípravy jsme udělali veřejné projednávání s občany, kde jsme představili už tu konečnou verzi, to kreativní návrat k původnímu stavu a ta debata se víceméně omezila na to, jestli tam bude osm laviček nebo nebude, my jsme nakonec se rozhodli vyjít vstříc těm občanům, kteří tam žijí, ty lavičky tam zatím neinstalovat a počkat až jak se vyvine a zklidní situace kolem Mírového náměstí“ upřesnil Ing. Marek Poledníček – místostarosta města Ostrova.

Práce budou zahájeny v červenci. Všechno by se mělo podle plánu stihnout do konce září, tak aby bylo vše připraveno a dokončeno před zahájením dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana. 

„Projektové náklady na tuhletu jednoduchou verzi nepřekročili 5 miliónů korun a vysoutěžili jsme cenu 4 miliony 300, v rámci stavby bude v té ploše instalován přívod elektrické energie aby tam byly možný konat příležitostné trhy“ doplnil Ing. Marek Poledníček – místostarosta města Ostrova.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov