Karlovarská ulice

V průběhu měsíců května a června zmizí konečně po několika letech zemina, stavební odpad a další nepořádek z Karlovarské ulice.   

Nevzhledné hromady hlíny a suti nebyly již poměrně dlouhou dobu dobrou vizitkou našeho města. Navezený materiál se zde kupil z celé řady stavebních prací ve městě již nejméně 5 až 6 let.

„V Ostrově to prostě každý, kdo tady bydlí ví, že tady probíhá celá řada stavebních prací a součástí každé takové práce je nějaká vykopávka, nějaká skrývka a ten materiál si je potřeba někam odložit, aby potom, až se dílo dokončuje, aby se částečně využilo zpátky“ sdělil Ing. Marek Poledníček – místostarosta města Ostrova.

Karlovarská ulice byla zvolena jako výhodné místo, kde byl materiál po ruce a nevozil se zbytečně daleko.

„Nicméně to množství toho materiálu nám trochu přerostlo přes hlavu a už to tam nevypadá jako úhledná, jakoby místo, deponie takzvaná, ale vyloženě jako nepořádek, jako skládka, takže jsme se rozhodli, že to odstraníme“ uvedl Ing. Marek Poledníček – místostarosta města Ostrova.

Podle slov místostarosty se totiž nejedná o jediný materiál tohoto typu, který má město uskladněný. Další se nachází v areálu za klášterem, v bývalém vozovém parku.  

„Takže skutečně přebereme, necháme si to, co potřebujeme a to co nepotřebujeme odvezeme na skládku, ta použitelná zemina, tu si ponecháme, potom je tam spousta suti a stavebního materiálu, který zase se dá použít na vyplnění nějakých základových vrstev“ řekl Ing. Marek Poledníček – místostarosta města Ostrova.

Poměrně velká část materiálu by navíc v dohledné době mohla posloužit i k dalšímu využití.

„Máme jeden starší projekt na využití právě toho areálu skladu říkáme Mattoni za tím klášterem, kde se plánuje prostor pro volnočasové aktivity a právě tento materiál by mohl posloužit k tomu, vybudovat tam tehdy plánované trialové dráhy, dneska už mluvíme o trochu jiné dráze, říkáme tomu pumppark, což je prostě pro malé i velké kola taková vlnitá dráha, kde se prostě vyřádí mladí staří, je to prostě dneska parádní věc“ doplnil Ing. Marek Poledníček – místostarosta města Ostrova.

V ideálním případě by zmíněná dráha takzvaný pump park mohla vypadat zhruba takto.

https://www.youtube.com/watch?v=fuf_5VDVOjE

Co se týká Karlovarské ulice, ta by měla být nejpozději během června vyčištěna, uhrabána a oseta trávníkem.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov