Karel Příhoda se rozloučil s kariérou fotbalového trenéra

Karel Příhoda – jméno, která zná každý, kdo se někdy pohyboval kolem fotbalu. Tento vynikající trenér se na konec sezóny definitivně rozloučil s trenérskou kariérou.

 Karel Příhoda se narodil 17. 9. 1943 ve Štěchovicích u Prahy. Zde také poprvé přičichnul k fotbalu, kde hrál od žákovských kategoriích až do dorosteneckého věku. Po vojně skončil s aktivním fotbalem a chodil si zahrát jen pro radost. S trénováním začal v roce 1983 při TJ MDDM Ostrov. V letošním roce trénoval ostrovské fotbalisty již 34. sezónu. Během těchto let prošel téměř všemi mládežnickými kategoriemi: od přípravky až po dorost. Zúčastňoval se okresních a krajských soutěžích, jeden rok si dokonce s chlapci zahrál žákovskou divizi. V okrese i v kraji dokázal několikrát vybojovat se svými týmy titul. Poslední roky trénoval nejmladší, začínající fotbalisty, v letošní sezóně to byli chlapci narození v letech 2011 a mladší. Může se také pochlubit několika oceněními. V sezóně 2005/2006 získal titul nejúspěšnější trenér oddílu. V roce 2014 byl na Plese sportovců vyhodnocen jako sportovní osobnost města Ostrov za rok 2013. Po plese neskrýval radost a dojetí.

“ Pochopitelně jsem byl oceněním potěšen, protože z koníčka, který jsem si původně představoval se stal kůň, který vydržel 30 let „, řekl trenér Karel Příhoda.

Pan Příhoda se rozhodl po 34 letech ukončit svoji úspěšnou trenérskou kariéru. Rukama mu prošli téměř všichni ostrovští fotbalisté. S trenérem se rozloučil jak MDDM Ostrov, tak fotbalový klub Ostrov, kde pan Příhoda působil. Oficiální rozloučení proběhlo před derby s M. Lázněmi a ovace nebraly konce. Poděkování se dostavovala i prostřednictvím sociálních sítí. Na Karla Příhodu vzpomínají všichni odchovanci s láskou a úctou. S trenérskou činností sice skončil, ale s fotbalem určitě neskoncoval a nadále bude tím nejvěrnějším fanouškem FK Ostrov.

 

Rubriky:  Sport Zprávy
Region:  Ostrov