Kapsáři a zloději

Přeplněná nákupní střediska  lákají v předvánočním období kapsáře a drobné zloději. Lidé by proto měli být více opatrní na své osobní věci.

V předvánočním čase využívají lidé k nákupu každou volnou chvíli. Obchodní střediska v týdnech před Štědrým dnem nahrávají kapsářům a drobným zlodějům.

“ Nakupující by měli dbát o svoje bezpečí a hlavně hlídat si svůj majetek, to znamená, neodkládat kabelky, tašky do nákupních vozíků a pak se věnovat nakupování „, uvedla krajská koordinátorka prevence kriminality por. PhDr. Zdeňka Papežová.
Odborníci doporučují, aby lidé při sobě nenosili větší obnos peněz. Peněženky by měly být uloženy na dno kabelek, do náprsních nebo vnitřních kapes oblečení, kde jsou hůře dostupné.

“ Na parkovištích je také velký prostor pro zloděje, protože využívají toho, že nakupující vykládá zboží do svého auta, nevěnuje pozornost své peněžence, kabelce, takže to je příležitost pro zloděje určitě veliká „, dodala krajská koordinátorka prevence kriminality por. PhDr. Zdeňka Papežová.

Stejně tak je dobré dbát zvýšené pozornosti při návštěvách vánočních trhů. Zloději zde využívají většinou situace, kde je hodně lidí a dochází k přímému osobnímu kontaktu.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Karlovarský kraj