Juniorský tým Volejbal Ostrov odehrál dvojzápas

Juniorský tým Volejbal Ostrov odehrál dvojzápas s jedním z nejsilnějších mužstev 1. juniorské ligy.

 V sobotu 20. ledna přivítali ostrovští volejbalisté v hale u gymnázia mužstvo Orion Praha. Přestože domácí hráli se soupeřem vyrovnané sety, nakonec dvakrát prohráli 0:3 a 1:3. V prvním zápase měli ostrovští před soupeřem přehnaný respekt a prohráli po setech 21:25, 20:25 a 14:25.

“ Tak zase jsme narazili na velmi zkušený dužstvo, který ve svém středu má zkušeného smečáka, hrajeme vyýborně celej set, ale nedokážeme to prodat jakoby v té koncovce. To rozhoduje ty zápasy, jsou ti kluci mladí „, řekl trenér Milan Bican.

“ Bylo to vyrovnaný, hráli jsme podobně, akorát drobnosti a herní činnost nám trochu vypadly, hlavně příjem, ten byl složitý a jinak jsme hráli vyrovnaně a dalo se to“, uvedl smečař Tomáš Petrák.

“ Já si myslím, že nám to docela šlo, ale nějaký bloky se nám nepovedly, proniklo nám to, byl dobrý pro něj, měli i lepší příjem a podání „, konstatoval nahrávač Jan Braum.

Druhý zápas čekal hráče po zhruba dvou hodinové pauze, trenéři i hráči měli čas na promyšlení taktiky, jak na Pražáky.

“ To si kluci musí zkrátka dát do hlavy, prostě my jsme vyrovnaný družstvo, nejsou lepší, my musíme něco zlomit, udělat je, musíme vyhrát „, sdělil trenér Bican.

“ Rozhodně ten příjem, aby to lítalo za jedna, více středem to rozebrat, abychom neměli tolik bloků a jinak všechno bylo OK „, uvedl smečař Petrák.

“ Asi bychom měli víc zabojovat a víc příjem vylepšit „, dodal nahrávač Braum.

Druhý zápas byl vyrovnaný, ale nakonec rozhodla soupeřova zkušenost. Ostrovští podlehli Orionu Praha 1:3 po setech 22:25, 18:25, 25:18 a 22:25. Dobrý výkon podal tradičně smečař Tomáš Petrák, spolehlivě zahrál také druhý smečař Radek Drahokoupil.

 

Rubriky:  Sport Zprávy
Region:  Ostrov