Jógování v přírodě

Pozitivní účinky jógy si opět může široká veřejnost vyzkoušet díky projektu Jógové neděle v Ostrově. Ten je realizován ve spolupráci s Domem kultury pod záštitou druhé místostarostky města Ostrov Ilony Leupold.

Minulý ročník jógování v přírodě se podle slov lektorky Petry Gutwirt těšil velkému zájmu ze strany veřejnosti, z tohoto důvodu se proto rozhodli pro jeho opakování.

„Máme připravené tři termíny, bude se tedy jógovat v přírodě od července do září, a je to naplánováno vždy na třetí neděli v měsíci a účastnit se může úplně každý“ uvedla Petra Gutwirt – lektorka jógy.

Jako místa pro cvičení byl vybrán zámecký park, klášterní areál a sportpark u nemocnice.

„Jógování probíhá vždycky od 10 do 11 hodin dopoledne a dopočuju se dostavit 10 až 15 minut předem a sebou pohodlný oblečení, který neomezuje pohyb, ve kterém Vám bude příjemně, případně funkční, záleží na tom jestli bude teplo nebo zima“ řekla Petra Gutwirt – lektorka jógy.

Na místě je vždy k zapůjčení pár kusů podložek na cvičení, ale lepší a jistější si je přinést podložku, karimatku či deku vlastní.

„Vzhledem k tomu, že očekáváme, že přijde široká veřejnost, tak ta lekce, kterou povedu buď já, nebo moji lektoři, bude vždycky vlastně jednoduchá pro úplné začátečníky, ale i pokročilí si samozřejmě v ní najdou svoje“ řekla Petra Gutwirt – lektorka jógy.

Obavy z náročnosti cvičení tedy nejsou na místě. Zacvičit si může každý, kdo má chuť udělat něco pro své zdraví. Vítány jsou i děti. Počítáno je i s variantou pro nepříznivé počasí.

„V případě, že by opravdu schylovalo k tomu, že bude pršet nebo, že bude zima, že to nebude vhodné  jógovat venku, což my bysme chtěli co nejvíc, abysme mohli být venku, ale kdyby to opravdu nešlo tak  se budeme přesouvat do vnitřních prostor kulturního domu“ uvedla Petra Gutwirt – lektorka jógy.

Termín červencového jógování připadá na neděli 15. července ve Sportparku u nemocnice.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov